15:28, 3 червня 2020 р.

Ярмарок у Лубнах на Трійцю

Ярмарок у Лубнах на Трійцю

Під час карантину сьогодні, звичайно ж, ні про якіий ярмарок у місті не йдеться. Але давайте дізнаємось, як це було колись.

Про події сивої давнини розповідають нам архівні документи із запасників Лубенського краєзнавчого музею імені Гната Стеллецького.

''Щороку у нас в Лубнях буває Троїцька ярмарка. Починалась вона завше за 3—4 дні до Зелених свят, а кінчалась на перший день цих свят (на Тройцю); але тепер, коли по великих святах торгувати заборонено, поліція звичайно не дозволяє торгувать в свято і підчас ярмарки. Та торговці цього не сподівались і, почали було торгувать на перший день Зелених свят, але незабаром явилась на ярмаркову площу поліція з чеченцями і почала вимагать, щоб негайно було припинено всякий продаж. Крамарі запротестували проти сього, мотивуючи тим, що з їх узято дуже багацько грошей за місця, на яких вони торгують і що їх не було попереджено про це заборону і через це вони потерплять великі збитки. Поліція на се не звернула ніякої уваги і рішуче запропонувала скоритись її законним вимогам, погрожуючи вжити в противному разі найрішучіших засобів. Де-хто не послухався і тоді було заарештовано і одправлено в буцегарню кілька чоловіка, що сперечались, та їх скоро повипускали на волю, а торгувать на ярмарку таки було заборонено. Така рішуча заборона здивувала усіх лубенців, а крамарям, що поприїздили на ярмарок і покладали найбільш надій на цей останній день, бо й справді ранійш вони найбільш заробляли в цей день, принесла дуже великі збитки. "Рада" 9.06.1908 рік''

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...