• Головна
  • Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить з нами
09:22, 5 червня 2020 р.

Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить з нами

Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить з нами

 5 червня Україна відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища.

Цей день є одним з найважливіших в екологічному календарі, щороку його святкують у понад 100 країнах світу. Приводом для започаткування всесвітньої акції стало письмове звернення 1971-го року до генерального секретаря ООН з лаконічним застереженням: «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить з нами». Під зверненням свої підписи поставили 2200 діячів науки й культури з 23 країн.

Людина і природа тісно пов’язані між собою – насправді ледь не міцніше, ніж матір і дитина. Однак, якщо природа без людини цілком може існувати (і миттєво відновлюватися, як продемонстрували результати карантинних обмежень), то людина без природи прожити не зможе. Ми лише гості на цій планеті й повинні піклуватися про неї так само, як піклуємося про свою домівку. Здавалося б, яка логіка в тому, щоб руйнувати стіни власного помешкання?

Однак, знаходячись при здоровому глузді, люди чомусь масово вирубують ліси, забруднюють річки й моря, згодовують тваринам пластик, виснажують усі природні ресурси, не залишаючи нічого натомість. Одного разу стіни нашої домівки не витримають і впадуть. А переїхати на іншу планету, неначе в новий будинок через дорогу, не вийде.

Оберігаймо те, що маємо! Захищаймо навколишнє середовище! Охороняймо природу, яка дає нам більше ніж ми усвідомлюємо – вона дає нам життя!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...