• Головна
  • Троїцька субота 2020. Що можна і чого не можна робити в поминальну суботу, як і кого поминають
16:51, 5 червня 2020 р.

Троїцька субота 2020. Що можна і чого не можна робити в поминальну суботу, як і кого поминають

Троїцька субота 2020. Що можна і чого не можна робити в поминальну суботу, як і кого поминають

Троїцька поминальна субота в 2020 році відзначається 6 червня.

У цей період потрібно молитися за тих, хто вже не з нами, відвідувати церкву, давати милостиню і робити добрі справи.

Що таке Троїцька субота

У день поминання, напередодні свята Трійці, православні моляться про всіх людей, які коли-небудь жили. Тому ця поминальна субота називається ще "вселенською". Троїцька поминальна неділя - єдина в році, яка прив'язана до великого свята. В цьому криється глибокий богословський зміст. Церкви східнохристиянської традиції відзначають Трійцю разом з П'ятидесятницею - на п'ятдесятий день після Великодня - Воскресіння Христового. Віряни святкують дуже важливу подію - зішестя Святого Духа на апостолів. Троїцька поминальна субота прив'язана до Трійці, яка завжди відзначається на 50-й день після Великодня.

У 2020 році Великдень був 19 квітня. Значить, день П'ятидесятниці - 7 червня. А напередодні, 6 червня, віряни моляться за покійних - це поминальна субота.

Як поминати

У цей день прийнято писати записки з іменами померлих, які поминає священик. У самому храмі пом'янути покійних можна біля спеціального квадратного підсвічника - передодня. Поруч з ним стоїть столик, куди слід покласти щось з продуктів. Наприклад, це можуть бути цукерки, крупи, хліб, червоне вино. Їх священик благословить і роздасть нужденним. У батьківську суботу прийнято також роздавати милостиню. При цьому ті, хто роздають, просять помолитися за їхніх померлих близьких людей. Також люди часто запрошують на могили родичів священиків, де проводиться панахида.

Помолитися за померлих можна і вдома. Головне, робити це від чистого серця. Ось одна з найпростіших молитов:

"Упокій, Господи, душу спочилого раба/раби Твого/Твоєї (називається ім'я)". Якщо ж згадуються кілька людей, то "душі рабів Твоїх".

Традиції та обряди

Раніше Троїцьку суботу називали Зеленою через те, що було прийнято прикрашати могили зеленню. Наші предки вважали, що на Трійцю душі померлих тимчасово поверталися до своїх тіл. А прикрашене місце їхнього спочинку має сподобатися померлим. Зараз таке повір'я мало де зустрічається.

Повір'я і прикмети

Люди вірили, що на Троїцьку суботу русалки виходять з річки і розгойдуються на гілках дерев. Щоб від них захиститися і не дати захопити себе або свого судженого у воду, на березі розводили багаття. Вважалося, що якщо в Троїцьку суботу посіяти ячмінь і коноплю, то буде хороший урожай. Якщо в цей день йшов дощ - буде великий врожай грибів і ягід, а літо буде спекотне.

З Троїцької суботи три дні не метуть, на четвертий - в будинку прибирають.

Що не можна робити в Троїцьку поминальну суботу

Поминати самогубців та тих, хто не хрещений в православній вірі

Пити алкогольні напої поруч з могилами

Небажано залишати на могилах їжу

Поминати покійних злими словами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...