10:21, 9 червня 2020 р.
Лубни загадкові і неповторні
Століття пронеслися, наче хмари в небі, над нашим славним містом. Маємо багату і славну історію. І сьогодні дістаємо її цікаві епізоди, наче цілющу криничну воду.
Сьогодні до уваги одна із таких розповідей з архіву Лубенського краєзнавчого музею імені Гната Стеллецького.
На фото: "Гнат Стеллецькій обстежує провал на одній з центральних вулиць Лубен" "В свій час в «Раді» багато писалось про те, що в колишній столиці гетьманській, тепер м. Батурині, на Чернігівщині, гине багато археологичного матер‘ялу і на нього ніхто не звертає ніякої уваги. Тепер, як нас повідомляють, звернуло свою увагу на Батурин, і його українську старовину московське археологічне товариство і посилає туди археолога І. Стеллецького для дослідів археологичних.
Крім Батурина п. Стеллецький має робить такі самі досліди й в наших містах на Полтавщині і Чернігівщині, особливо в Лубнях, де тепер часто знаходять підземні ходи побудовані Вишневецькими і католицькими манахами, бернардинами. Ці підземні льохи і тайники почали тепер провалюватись в Лубнях і в них, в мурах, знаходять багато кистяків. Ходить чутка, що Ярема Вишневецький залишив в цих тайниках цілі скарби. Очевидно, що все, що буде знайдено цікавого з археологичного боку в Батурині і Лубнях, перейде в руки московського археологичного товариства. Це —доля майже усіх цікавіших археологичних знахідок на Україні". "Рада" 11.07.1912 рік.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:47
Вчора
live comments feed...