09:34, 12 червня 2020 р.

Безпека по-лубенськи

Безпека по-лубенськи, фото-1

Частенько лубенцям, а особливо водіям, доводиться бачити на дорогах такі собі ''попереджувальні'' знаки - гілки дерев, встромлені замість каналізаційних люків, та відпрацьовані шини.

Такі тимчасові конструкції ніби повинні попереджати водіїв про відкриту яму на проїжджій частині дороги, а насправді, самі є небезпечними, особливо в темну пору доби.

Хто робить такі ''знаки" та відповідає за люки і ливневі решітки в нашому місті? Чому на випадок технічних робіт до аварійних люків не встановлюються спеціальні огороджувальні знаки із люмінісцентним покриттям?

Як виявилося, ливнева каналізація - це зона відповідальності комунального підприємства ''Шляхрембуд''. Як пояснив у телефонній розмові його керівник, Владислав Погорєлко, працівники підприємства постійно проводять ремонтні роботи та очищення ливневої каналізації. На час проведення таких робіт вони встановлювали спеціальні попереджувальні знаки, та вночі їх покрали. От і доводиться встановлювати тимчасово, із підручних засобів, гілок та шин хоч якесь попередження, на жаль.

Взагалі підприємство ''Шляхрембуд", окрім ямкового ремонту і нанесення пішохідної розмітки на дорогах, займається встановленням по всьому місту полімерних ливневих решіток та люків. Загалом вже замінено 36 решіток, очікувалося закупити ще 150 таких решіток, але у зв'язку з карантином тендер не відбувся. І тільки зараз через сайт PROZORO, через відкриті торги планують закупити 80 решіток та люків загалом.

Вартість однієї полімерної ливневої решітки 1300 гривень. Окрім того, встановлення таких решіток, процес технічно довготривалий і специфічний. Владислав Погорєлко пообіцяв, що більше не будуть використовувати гілля та шини як попереджувальні знаки. Хотілося б вірити.

А поки закликаємо водіїв бути уважними на дорогах, щоб не натрапити на такі "попереджувальні" знаки, які можна побачити по всьому місту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...