• Головна
  • Більше ніж учетверо лубенські комунальники піднімають тарифи
12:57, 16 червня 2020 р.

Більше ніж учетверо лубенські комунальники піднімають тарифи

Більше ніж учетверо лубенські комунальники піднімають тарифи

 У понеділок 15 червня на сайті Лубенської міської ради комунальне підприємство «Чисте місто» опублікувало офіційне повідомлення про намір здійснити підвищення тарифів на послуги з захоронення твердих побутових відходів.

Зокрема в ньому говориться: «На виконання наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності» від 05.06.2018 № 130 КП «Чисте місто » повідомляє про намір встановити нові тарифи на послугу із захоронення твердих побутових відходів (ТПВ). Розрахунок тарифів виконано відповідно до Порядку формування тарифів на послугу з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2006 р. № 1010 (зі змінами) та Порядку розгляду органами місцевого смоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 12.09.2018 № 239.

Послуга з захоронення твердих побутових відходів надається населенню та іншим споживачам. Послуги із захоронення твердих побутових відходів на звалищі проводиться за фактичним обліком в кубічних метрах щоденно. Захоронення твердих побутових відходів здійснюється згідно з обсягом прийнятих ТПВ на звалище, при наявності укладеного договору з підприємством.

Діючі тарифи на послугу із захоронення твердих побутових відходів встановлені рішенням виконавчого комітету Лубенської міської ради № 213 від 30.08.2011 р., і станом 01.05.2020 р. складають:

- для населення – 7,50 грн./м3;

- для інших споживачів – 10,85 грн./м3.

Рівень відшкодування діючим тарифом собівартості складає для населення 27,1 %, для інших споживачів – 25,6 %. Таким чином, виникла потреба у зміні тарифу шляхом встановлення нового тарифу на послугу із захоронення твердих побутових відходів КП «Чисте місто». Обґрунтуванням причин зміни тарифу є те, що за час дії встановленого тарифу відбулися зміни основних його складових:

- зміни фонду оплати праці працівників підприємства (розмір мінімальної заробітної плати зріс з 960,0 грн. до 4723,0 грн. – в 4,9 рази);

- прожитковий мінімум для працездатних осіб зріс з 960,0 грн. до 2102,0 грн.- у 2,2 рази;

- вартість ПММ зросла з 9,68 грн./літр до 26,02 грн/літр - у 2,7 рази;

- вартість запасних частин зросла на 200 – 240 %;

- суттєво збільшились ставки екологічного податку для мало небезпечних відходів IV класу (з 1,36 грн./тону до 5,0 грн./тону) та помірно небезпечних відходів ІІІ класу (з 3,49 грн./тону до 12,4 грн./тону).

Після зміни вищевказаних елементів діючого тарифу тарифи на послуги з захоронення твердих побутових відходів для населення зростуть у 4,42 рази, для інших споживачів – у 4,68 рази.

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються протягом 7 днів з моменту публікації особисто або поштою за адресою: Полтавська область, м. Лубни, площа Ярмаркова, 24 або у відділі житлово-комунального господарства та капітального будівництва виконавчого комітету Лубенської міської ради за адресою: Полтавська область, м. Лубни, вул. Ярослава Мудрого, 33, к.206.»

У цей четвер, 18 червня, відбудеться засідання сесії Лубенської міської ради і саме ця нагода дає можливість громадянам міста активно включитися в обговорення нових тарифів на вивезення ТПВ, підключити місцевих депутатів і заявити свою позицію щодо такого підвищення тарифу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тарифи зміна відходи підвищення комунальне підприємство чисте місто
live comments feed...