15:11, 1 липня 2020 р.

17 тисяч – покарання в Україні

17 тисяч – покарання в Україні

Із 1 липня в Україні набирають чинності жорсткіші покарання за керування авто в нетверезому стані. Як повідомляє tsn.ua, для водіїв діятиме кримінальна відповідальність, а також суттєво збільшиться сума штрафів. Отже, штраф за керування напідпитку збільшується від 10,2 тисячі гривень до 17-34 тисяч грн. А в разі повторного порушення новий штраф становитиме 51 тисячу гривень.

Крім штрафних санкцій, нововведення передбачають позбавлення водійського посвідчення строком до 3 років. Якщо ж горе-водій спричинить ще й ДТП з тілесними ушкодженнями, то діятиме інша норма закону, яка передбачає ще й позбавлення волі. За які дії вводять кримінальну відповідальність?

– керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;

– передавання керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;

– відмова водія від проходження медичного огляду на стан сп’яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;

– вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до ухвалення рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.

До речі, 17 000 гривень також повинні будуть сплатити порушники карантину, які знаходилися у громадських місцях без засобів захисту. Сума чимала для безробітного, що зайшов до магазину без маски і мізерна для п"яного мажора за кермом автомобіля.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...