• Головна
  • Засульська ОТГ може залишитися без води
10:00, 2 липня 2020 р.

Засульська ОТГ може залишитися без води

Засульська ОТГ може залишитися без води

Води не вистачить на всіх! Саме так стверджують у Засульській об’єднаній територіальній громаді. Перебої з водопостачанням не тільки в Лубнах, а й у більшості населених пунктів України, і чим далі, тим ця проблема буде тільки загострюватися. Адже ріки невпинно міліють, обладнання водогонів зношується і через кілька найближчих років, якщо система не зміниться, ми всі не змінимо своє ставлення до житєзабезпечуючих ресурсів, то найвищий еквівалент цінності буде вже не золото, а звичайна питна вода. А сьогодні ми, не задумуючись, щедро використовуємо останні природні запаси.

Адміністрація сільського комунального підприємства «Сяйво» Засульської об’єднаної територіальної громади звернулося до мешканців громади з проханням відповідально ставитися до водних ресурсів.

«Громадяни використовують воду для поливу городів, наслідком чого стають перебої з забезпеченням населення питною водою. Навантаження на мережі водопостачання небезпечне для старих комунікацій, які часто виходять з ладу. Такі несправності підприємству доводиться ліквідовувати чи не щодня, а споживачі в цей час залишаються без води. Відповідно до положень законів України “Про питну воду та питне водопостачання”, Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, використання води з комунальної водопровідної мережі для поливу городів буде визнаватись, як безоблікове використання питної води, а при виявленні таких фактів до громадян застосовуватимуться відповідні санкції у вигляді розрахунку витрат води за пропускною спроможністю труби вводу при швидкості руху води в ній 2,0 м/сек. та дією її повним перерізом протягом 24 годин за добу. Розрахунковий період при безобліковому водокористуванні встановлюватиметься з дня початку такого користування. Якщо термін початку виявити неможливо, розрахунковий період становитиме 1 місяць”.

Ніде правди діти, у Лубнах господарі приватних домогосподарств також часто використовують питну воду для поливу городів. Кожен хоче виростити хоч якийсь урожай на власній ділянці. Переважна більшість населення живе одним сьогоднішнім днем і цю суспільну свідомість важко переіначити, особливо з огляду на ті хаотичні і незрозумілі процеси, які відбуваються нині у державному керівництві. То чи надовго нам вистачить питної води?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...