• Головна
  • Кримінальну відповідальність за керування авто в нетверезому стані скасовано
11:12, 4 липня 2020 р.

Кримінальну відповідальність за керування авто в нетверезому стані скасовано

Кримінальну відповідальність за керування авто в нетверезому стані скасовано

 Як швидко все змінюється в нашому світі! Та мабуть, погода так швидко не змінюється, як законотворчі ініціативи нинішньої влади.

Не встиг із 1 липня набрати чинності закон про запровадження жорсткіших покарань за кермування авто в нетверезому стані, де було окрім збільшених штрафів введено кримінальну відповідальність, як через два дні гарант Конституції скасував її.

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який скасовує кримінальну відповідальність за кермування автомобілем у нетверезому стані, який набув чинності напередодні. Про це йдеться на сайті Верховної Ради. Законопроєкт про кримінальну відповідальність ухвалили ще восени 2018 року. Він мав набрати чинність 1 січня 2020 року, але парламент відклав це на шість місяців, до 1 липня.

Відтак із 1 липня він набув чинності, але тепер фактично працювати не буде: президент Зеленський підписав новий закон, який заміняє старий, і у ньому вже немає кримінальної відповідальності за кермування автомобілем у нетверезому стані. Водночас кримінальну відповідальність, яку вже скасовано, схвально оцінювали в Міністерстві внутрішніх справ.

Так, напередодні, 1 липня, заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що 60% всіх правопорушень тепер будуть проходити через інститут кримінальних проступків і слідство буде займати лише декілька місяців. На його думку, це ефективніше.

Згідно із законодавством, закони в Україні не мають зворотної дії, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Тому ті водії, яких затримали на нетверезому кермуванні впродовж останніх двох днів, будуть відповідати за злочин за адміністративним законодавством.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...