• Головна
  • Сьогодні можна спостерігати великий парад планет
11:20, 4 липня 2020 р.

Сьогодні можна спостерігати великий парад планет

Сьогодні можна спостерігати великий парад планет

Сьогодні, 4 липня, на всіх жителів планети Земля чекає важлива астрономічна подія – парад планет.

Усі планети Сонячної системи вишикуються в одну лінію, що буває раз на кілька десятків років. Слід зауважити, що планетарне вирівнювання під час такого параду не слід сприймати буквально. Насправді вони ніколи не вирівнюються по абсолютно прямій лінії, як це часто зображають на малюнках, адже планети Сонячної системи не всі ідеально обертаються в одній площині й рухаються по різних орбітах у тривимірному просторі.

Загалом розрізняють такі паради планет: міні-планетний парад - 3 планети, парад малих планет - 4 планети, великий планетний парад - 5 або 6 планет, великий (повний) парад планет - всі планети Сонячної системи (+ іноді Плутон).

Міні-паради планет – нерідкісна подія. Три планети можуть спостерігатися одночасно в одній і тій же частині неба декілька разів на рік. Натомість повний парад планет є досить рідкісним та унікальним і відбувається раз на кілька десятків років.

Згідно із прогнозами, 4 липня 2020 року почнеться повний парад планет, тобто за участю всіх планет. Так, Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, а також карликова планета Плутон – одночасно вишикуються на одному боці зірки.

Відбудеться майже ідеальне вирівнювання, кут відхилення буде незначним. Востаннє такий парад планет відбувся у 1982 році, а наступний очікується у 2161 і 2492 роках.

Для жителів Землі побачити на власні очі великий парад планет повною мірою не є можливим. Лише кілька планет (Сатурн, Юпітер і Марс) будуть видні вночі, Венера буде видна вранці, а Меркурій і зовсім затьмарить сонце, адже розташований дуже близько до зірки. А Уран і Нептун узагалі не будуть видні неозброєним оком, адже розташовані дуже далеко. Оскільки більшість планет рухаються відносно повільно, то спостерігати парад можна буде впродовж декількох днів.

Починаючи з 4 липня, вночі можна буде спостерігати за такими планетами як Марс, Юпітер і Сатурн, а зранку – Венеру. Загалом розраховувати на те, що вирівнювання всіх планет у класичному розумінні можна буде спостерігати з даху, балкона або на відкритій місцевості, – не варто.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...