11:04, 9 липня 2020 р.

Лубни радянські

Лубни радянські

 Наше місто багате своєю історією і, якщо пройтися по вулицях Лубен, можна побачити будівлі різних епох та навіть відчути характер і велич кожної з них.

Ось наприклад, монументальне приміщення, яке знаходиться біля прохідної Лубенського верстатобудівного заводу «Мотор Січ», колишнього «Комунару».

На фасаді і понині зберігся барельєф, який нагадує про радянську епоху. Про те, як серпом і молотом прокладалася дорога у «щасливе комуністичне майбутнє». А ще, для тих хто не знає, у минулому столітті це приміщення належало заводу. Тут розташовувався заводський клуб і музей багатої і славної історії підприємства. У клубі працювало чимало гуртків художньої самодіяльності, особливо відомими були театральний колектив під керуванням бухгалтера Дмитра Камарди і оркестр народних інструментів, який створив у 50-х роках минулого століття контролер відділу технічного контролю Кесарій Чуватін. Нині, приміщення, яке багато років не бачило ремонту і заростє бур"янами, виставлено на продаж.

Поруч з цим приміщенням знаходиться занедбана будівля « комунарівської їдальні», теж колись добротного приміщення з кількома залами оздобленими деревом. У цій їдальні провели не один святковий вечір трудової слави, відбувалися весілля, а випічка і страви майстринь кухні славилися, як і лубенський квас, далеко за межами міста.

Якщо пройтися по вулиці Верстатобудівників трішки далі, то можна натрапити на покинуту і розбиту прохідну іншого підприємства, яка, певно дала путівку в життя і «вивела в люди» не одне покоління лубенців.

А нині вона дивиться на дорогу пустими зіницями розбитих вікон і нагадує моторошний портал у потойбіччя. На жаль, світлого майбуття нам побудувати не вдалося, сьогодні переживаємо епоху невизначеності і хаосу. А покинуті напризволяще будівлі радянської епохи, які можна побачити по всьому місту, не додають піднесеного настрою нікому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...