11:52, 9 липня 2020 р.
Увага! Набуває популярності новий вид шахрайства
Фальшиві гроші через інтернет: в мережі набуває популярності новий вид шахрайства.
Купівля наркотиків через чат-боти та закладки? Зловмисники пішли далі і тепер, виявляється, можна придбати в такий спосіб і фальшиві купюри. В мережі «Телеграм» є закрита група, де пропонують придбати фальшиві гроші. Вартість 5 тисяч фальшивих гривень коштують півтори тисячі справжніх. Шахраї хизуються зв’язками з працівником в банкнотно-монетному дворі Національного банку, який поставляє їм фальшиві банкноти у дуже великих об’ємах.
– «Ми спробуємо вам пояснити, де ми беремо наш фальш. Для початку хочу вам сказати, що для того, щоб увійти в цей бізнес потрібні зв'язки з дуже серйозними людьми, тому таких каналів як наш – одиниці. Наш постачальник працює в банкнотно-монетному дворі Національного Банку України, він і поставляє нам фальш дуже великими партіями, частину яких ми використовуємо самі (в розумних кількостях, щоб не попастися), а решту продаємо вам дорогі друзі. Наш фальш роблять з матеріалів дуже схожих на ті, що використовуються у виготовленні справжніх банкнот, саме тому якість нашого фальшу, одна з найкращих в Україні.»
Крім того, фальшивомонетники розповідають, як правильно «відмити» отримані купюри. Ділки запевняють, що фальшиві банкноти приймають навіть в терміналах «ПриватБанку». Анжела Дзинзюра, прессекретарка «ПриватБанку», розповіла, що дуже малоймовірно, що фальшиві кошти прийме термінал фінустанови, оскільки вони мають високій рівень захисту: –« Я вперше чую про таке. Не знаю таких випадків щодо терміналів «ПриватБанку».
Навіть якщо припустити таку ситуацію. Що термінал не розпізнає фальшиві банкноти, далі ці гроші виймаються інкасаторами і обов’язково їх привозять в банк, де ці кошти проходять додатково декілька перевірок. Для цього є спеціальні машини з інфрачервоними променями. Через такі перевірки не може пройти жодна підроблена купюра.»
Найчастіше фальшиві купюри можуть потрапити в банк, коли касир не перевірить купюри, в інших випадках банк надійно захищений: – «Ми готові до того, що будуть виготовлятися фальшиві купюри, адже так завжди буває. Але і ми не чекаємо, постійно оновлюємо наші термінали і систему безпеки терміналів та банкоматів. Ми постійно готуємо наше обладнання, щоб воно могло розпізнавати нові купюри так і фальшиві.»
Юрій Сулаєв, речник обласної поліції Полтавщини, розповів, що з початку року на території області фіксували випадки виявлення підроблених купюр. Зазвичай їх виявляли у відділеннях банку чи на касах магазинів. Це були купюри різних номіналів, проте не можна сказати про їх масовість, буквально декілька штук.
За статистикою, сплеск шахрайств, зокрема і виготовлення фальшивих грошей, активізується під час фінансових криз та економічно-нестабільної ситуації в країні. Варто зауважити, що в кожному випадку, коли банк вилучає купюру з ознаками підробки, звертаються до правоохоронних органів і вже ті з’ясовують шляхи поширення банкноти.
Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї карається законом (стаття 199 ККУ) і зловмиснику в разі доведення вини загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна.
Як бачимо, найімовірніше, незаконне виготовлення і розповсюдження фальшивих банкнот, що саме по собі є злочином, є і черговим видом шахрайства, коли люди хочуть «обдурити державу», а насправді самі стають обманутими і втрачають свої, не підроблені, а справжні, кошти.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:47
Вчора
live comments feed...