• Головна
  • Велосипедисти-«камікадзе» в Лубнах
15:12, 11 липня 2020 р.

Велосипедисти-«камікадзе» в Лубнах

Велосипедисти-«камікадзе» в Лубнах

 Останнім часом місто Лубни стало особливо переповненим автомобілями.

Автомобільний рух став настільки інтенсивним, що іноді важко перейти дорогу навіть у визначених ділянках, на пішохідних «зебрах».

Все частіше стали відбуватися і дорожньо-транспортні пригоди за участі велосипедистів.

Остання відбулася 10 липня на проспекті Володимирському, в районі ринку. Цього разу велосипедист відбувся незначними травмами.

А взагалі, пересуватися у нашому місті на екологічно чистому виді транспорту, – велосипеді, стає дедалі небезпечніше. Багато років місцеві активісти спонукають владу облаштувати велодоріжки та велостоянки, та наші чиновники не звертають увагу на такі «дрібниці».

От і доводиться лубенським велосипедистам, ризикуючи власним життям, все-таки їздити по дорогах, обминаючи відкриті каналізаційні люки, ями та горби, що утворюються від ямкового ремонту. Така собі полоса перешкод виходить, і потрібно бути дуже вправним і обережним. А особливо неприємно, коли автомобілі проносяться повз велосипедиста на великій швидкості майже впритул, та ще й нахабно сигналять, намагаючись зігнати з дороги. А між тим, згідно Правил дорожнього руху від 26.09.2011 року, - велосипедист, що рухається проїзною частиною, є повноправним учасником дорожнього руху! Він, відповідно, зобов'язаний знати й дотримуватися Правил дорожнього руху. Велосипедист може здійснювати будь-які маневри, не заборонені Правилами. Маневри на проїзній частині мають бути передбачуваними й зрозумілими іншими учасниками дорожнього руху. Правила зрозумілі і одинакові для всіх, так само, як і для автомобілістів, які не мають ні краплі поваги до велосипедистів. Іноді, щоб оминути розбиту ділянку лубенської дороги, велосипедисти змушені їхати по пішохідній частині, на що теж отримують зауваження від пішоходів. То як бути, якщо у Лубнах таке відверто зневажливе ставлення до них?

Можливо лубенцям треба бути більш толерантними один до одного, а владі не ігнорувати запити населення і створити умови для безпечного пересування вулицями нашого міста всім учасникам руху?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...