14:46, 20 липня 2020 р.

Гривня прискорила падіння

Гривня прискорила падіння

 Чого чекати від курсу надалі? Експерти пов'язують зміцнення долара з призначенням нового очільника Національного банку. На 20 липня НБУ підвищив офіційний курс долара на 9 копійок до 27,36 гривень за долар, що є максимумом за останні 4 місяці. Курс євро збільшився на 13 копійок до 31,25 гривень за євро. Про це свідчать дані на сайті регулятора.

"Курс гривні доволі впевнено просів до рівня 27,37 гривень за долар", — написав у FB експерт Андрій Шевчишин. Він каже, що така динаміка спостерігається після того, як парламент призначив Кирила Шевченка головою НБУ. "У своїй промові новий голова центробанку заявив, що таргетування інфляції, яке показало свою ефективність у 2014-2016 роках, у нинішніх умовах має відповідати не тільки макрофінансовій стабільності, але й створенню передумов для подальшого зростання економіки. Фактично мова йде про те, щоб пожертвувати низькою інфляцією для підтримки зростання економіки за рахунок додаткового стимулювання через емісію гривні", — зазначив Андрій Шевчишин. За його словами, ринок очікує на девальвацію, що буде слугувати стимулюючим імпульсом для експортерів.

Аналітик прогнозує, що найближчим часом гривня продовжить падати і може опуститися до рівня 27,4-27,5 грн/$. "Загалом ринок перейшов у новий торговельний діапазон — 27-27,5. Стежимо за діями НБУ, який інтервенціями чи викупом покаже, наскільки цей діапазон задовольняє нові потреби", — написав експерт. На думку інвестиційного банкіра Сергія Фурси, гривня cтрімко поповзе вгору ближче до зими. "Зараз нічого страшного не відбуватиметься, бо у нас є високий запас міцності, і зміни, які можуть статися, не відбуваються в один момент. Результат цих змін ми відчуємо через 6-12 місяців. Те ж саме ми проходили при Януковичі. Так само почнуть друкувати гроші", — розповів він, коментуючи призначення нового очільника НБУ.

А от економіст Михайло Кухар вважає, що гривня не девальвує до 30 грн/$. "З дуже малою вірогідністю курс може наблизитися до 29 гривень за долар восени", — зазначив він . За його прогнозами, за два-три дні ми побачимо укріплення гривні до 26,7-26,9 грн/дол., але у вересні все-таки буде певне зміцнення "зеленого".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...