• Головна
  • Водіїв зможуть зупиняти без порушення правил дорожнього руху
10:56, 21 липня 2020 р.

Водіїв зможуть зупиняти без порушення правил дорожнього руху

Водіїв зможуть зупиняти без порушення правил дорожнього руху

Працівникам патрульної поліції можуть дозволити здійснювати зупинку автомобіля без поважної причини. Відповідний законопроект № 2695 народні обранці прийняли у першому читанні. “За” проголосували 282 депутати. За цих умов, працівникам поліції надається законне право зупинення будь-якого транспортного засобу з метою проведення огляду на стан сп’яніння.

Якщо водій відмовляється від проведення огляду на стан сп’яніння, передбачено штраф 10 200 грн. з позбавленням права керування на строк один рік. Це означає, що водія можуть зупинити без порушення ПДР, а просто для профілактики або перевірки документів. Зазначається, що в процесі зупинки співробітники поліції можуть знайти додаткові порушення, за які водію може бути виписаний штраф. Раніше зупиняти водіїв поліція мала право лише у разі порушення правил дорожнього руху, і це було закріплено в законі № 35 “Про національну поліцію”.

Тепер поліція може вимагати зупинки транспортного засобу без причини. Профілактичні зупинки транспортних засобів та перевірка водіїв на стан сп’яніння поліцією буде проводитися без жодних підстав. Після зупинки транспортного засобу співробітник поліції має право перевірити документи, автомобіль та водія на виявлення будь-яких інших порушень. 13.07.2020 Верховною радою ухвалено законопроект №2695, яким доповнено ст.35 Закону «Про національну поліцію» додатковою підставою для зупинки: «Поліцейський може зупиняти транспортні засоби у разі якщо така зупинка здійснюється під час проведення профілактичних заходів з метою проведення огляду водіїв з використанням спеціальних технічних засобів для перевірки на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння…».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...