• Головна
  • Полтавська вірусологічна лабораторія не встигає робити тести на коронавірус
14:54, 5 серпня 2020 р.

Полтавська вірусологічна лабораторія не встигає робити тести на коронавірус

Полтавська вірусологічна лабораторія не встигає робити тести на коронавірус

Тепер ПЛР аналізи на коронавірус робитимуть обмеженій кількості людей. Наплив людей надто великий, вірусологічна лабораторія не може упоратись із навантаженням, тож на платній основі ПЛР аналізи робитимуть лише обмеженій кількості людей. Ідеться про платні аналізи. Про це повідомляє ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», яка і проводила дослідження методом ПЛР. ПЛР на платній основі робитимуть тільки для осіб, які бажають достроково знятись із самоізоляції (наявність додатку «Дій вдома» – обов’язкова).

Нагадаємо, що віднедавна лабораторний центр почав надавати платні послуги, бо був попит населення на ПЛР аналізи. Така послуга необхідна тим, кому для виїзду за кордон треба довідка про негативний результат дослідження на коронавірус, або для тих, хто достроково хоче знятись із самоізоляції. Однак полтавці почали активно мігрувати, відпочивати, а відтак – зросла потреба і в ПЛР аналізах. Лабораторний центр має обмежені ресурси і за добу не може взяти та обробити більше аналізів, ніж дозволяють потужності. Тим, у кого є підозра на коронавірусну інфекцію і аналіз призначив лікар, роблять його безкоштовно.

– Нині щодня з області надходить близько 300 зразків біоматеріалів, а потужність лабораторії – 250, тож ми робимо перш за все те, що вкрай необхідно, – пояснює Андрій Хайлов, директор лабораторного центру.

– У нас черга на аналізи. Передовсім роблять безкоштовні аналізи онкохворим, у яких буде планова госпіталізація, тим, у кого підозри на ковід, контактним особам.

Відбір матеріалу для дослідження проводиться медичними працівниками шляхом взяття мазків із зіву та носа за адресою: вул. Ватутіна 35-А, м. Полтава, з понеділка по п’ятницю з 9 до 11 години. Вартість робіт з дослідження матеріалу від людини методом ПЛР з метою діагностики COVID-19 становить 991.80 грн (із відбором зразка), 887.99(без відбору зразка-мазок доставляється закладом охорони здоров'я).

Довідки за тел. (0532)56-95-57, або email: [email protected]

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...