14:39, 27 серпня 2020 р.
Місто Лубни, історична довідка, розділ: Лубни сьогодні
На офіційному сайті Лубенської міської ради дійсно можна дізнатися багато цікавого, як запевняє у вступному слові міський голова Олександр Грицаєнко.
Але успіх будь-якого підприємства - це злагоджена команда однодумців, які разом працюють на результат. Та не в нашому, лубенському, випадку, де команди взагалі не існує. Щодо сайту, то тут, як і в багатьох інших напрямках діяльності, міськвиконкомівські працівники дебело стратили.
Ось наприклад, захоче якийсь інвестор чи гість нашого міста ознайомитися з історичною довідкою про Лубни, заходить на сайт міської ради, читає. І все б нічого, та в розділі «Лубни сьогодні» інформація явно недостовірна. Чи можливо заголовок не відповідає дійсності?
Отже, читаємо, що ж мають Лубни сьогодні: - «Сьогодні Лубни - сучасне промислове місто, з 1972 року має статус міста обласного підпорядкування. На його підприємствах випускаються лікарські препарати, верстати, техніка для сільського та лісового господарства, меблі, продукти харчування. Машинобудівна галузь у місті Лубни представлена 8 промисловими підприємствами. Найвагомішими з них є: ВАТ «Шліфверст», ВАТ машинобудівний завод «Комсомолець», ВАТ «Лічмаш-прилад» з дочірніми підприємствами та ВАТ «Спецлісмаш». ВАТ «Шліфверст» - сучасне верстатобудівне підприємство із широкими технологічними можливостями. Основною продукцією ВАТ «Шліфверст» є круглошліфувальні верстати з різним рівнем автоматизації, від верстатів з ручним управлінням до верстатів із сучасними ЧПУ. Крім складного, наукомісткого устаткування, ВАТ «Шліфверст» пропонує цілу гаму порівняно простих виробів: верстат фрезерно-свердлувальний універсальний з ручним керуванням, вертикально-свердлувальний настільний, верстат для заточення пилок і ножів, для випробування відрізних і абразивних кругів.
Завод виконує капітальний ремонт і модернізацію верстатів власного виготовлення, а також токарських, трубонарізних і інших металоріжучих верстатів інших виробників, доробку механічної і гідравлічної частини устаткування. Основним напрямком діяльності ВАТ машинобудівний завод «Комсомолець» є виготовлення обладнання для агропромислового комплексу. ВАТ машинобудівний завод «Комсомолець» спеціалізується на проектуванні, виготовленні та реалізації обладнання для транспортування, зберігання, переробки зерна, зернопродуктів та інших сипучих матеріалів. Обладнання ВАТ машзавод «Комсомолець» успішно працює як в Україні, так і в країнах колишнього Радянського Союзу: Росії, Білорусі, Молдові, Казахстані, Азербайджані та інших. ВАТ «Лічмаш-прилад» виготовляє:
- пристрої для упакування поліетиленовою та поліпропіленовою стрічкою з ультразвуковою зваркою;
- прилади для обандеролювання пачок банкнот, листівок, конвертів та іншої аналогічної продукції ламінованим папером з термозваркою;
- слухо-мовні тренажери для корекції дефектів мовлення;
- побутові вібронасоси;
- продукцію електротехнічного призначення;
- продукію побутового призначення (ножиці, щипці та ін.);
- обладнання, комплектацію для сільськогосподарської техніки.
ВАТ «Спецлісмаш» - єдине підприємство в Україні, яке займається виготовленням устаткування для обробітку грунту, посіву і посадки дерев. Підприємство спеціалізується на виготовленні техніки для лісового господарства: плугів, культиваторів, борін, викопочних скоб, трелювальних пристроїв, навантажувачів, установок для розколювання дров, сіялок та саджалок лісу і комплектуючих до них. Український фармацевтичний ринок є одним з найбільш динамічних та швидкозростаючих світових ринків. Не є виключенням і підприємство фармацевтичної галузі в міста Лубни – ВАТ «Лубнифарм». Протягом останніх років підприємство демонструє стабільні темпи розвитку, освоює нові види продукції, розширює ринки збуту. Основним напрямком діяльності ВАТ «Лубнифарм» є розробка та виробництво готових лікарських засобів для зовнішнього та внутрішнього застосування у вигляді таблеток, настоянок і екстрактів, мазей, гелів і лініментів, перев’язувальних матеріалів, ін'єкційних розчинів. Номенклатура підприємства складає більш ніж 80 найменувань та має широкий спектр фармакологічної дії і велику кількість лікарських форм.
Препарати виробництва ВАТ «Лубнифарм» екологічно чисті, для їх виробництва використовується натуральна природна сировина, сировина харчової промисловості. Деякі медпрепарати є унікальними, які іншими підприємствами України не виробляються (сок подорожника, «Ротокан», лінімент «Алором», мазь «Фастин-1», ферезол, клей БФ-6 та інші). Підприємства харчової промисловості міста Лубен (ВАТ «Лубенський молочний завод», ТОВ «Фактор», ТОВ «Лубнихліб» та приватні підприємці, що здійснюють свою виробничу діяльність на потужностях ПП «Лубенський хлібзавод») протягом останніх років стабільно нарощують обсяги реалізації промислового виробництва. Найбільшим підприємством галузі є ВАТ «Лубенський молочний завод», який є виробником високоякісної молочної продукції, що користується значним попитом не лише у регіоні, а й в Україні. Це сучасне підприємство, на технічне переобладнання якого використовується щорічно до 60 % прибутку. На підприємстві постійно збільшують обсяги виробництва, підвищується якість продукції, вивчається досвід багатьох вітчизняних та зарубіжних заводів.
ВАТ «Лубенський молочний завод» одним з перших серед молочних підприємств України розробив і впровадив у себе систему менеджменту якості, що відповідає вимогам міжнародного стандарту ІSО 9001:2000 і ДСТУ ІСО 9001-2001. Окрім цього, постійно підвищується рівень кваліфікації і мотивації кадрів, розширюється асортимент продукції, успішно освоюються нові напрямки діяльності – від масштабного аграрного проекту до власної дистрибуції та мережі роздрібних магазинів. Усього на підприємстві виготовляється понад 250 видів продукції. Потужним ресурсом розвитку економіки області у сучасних умовах є мале підприємництво. Протягом останніх років у Лубнах спостерігається тенденція до збільшення кількості суб’єктів малого підприємництва. Всього у місті працює 230 малих підприємств. Постійно збільшується кількість фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності, у 2011 році підприємців у місті налічується близько чотирьох з половиною тисяч осіб. З метою створення дієвого механізму співпраці місцевої влади з підприємцями, сприятливих умов для розвитку інфраструктури малого та середнього бізнесу, для регулювання відносин між підприємцями, що здійснюють підприємницьку діяльність на ринках міста, в міськвиконкомі працює Координаційна рада з питань розвитку підприємництва, Рада підприємців міста Лубен, Координаційна рада з розвитку ринків міста Лубен.
У Лубнах працюють 9 загальноосвітніх шкіл, музична, художня та спортивна школи, лісотехнічний та фінансово-економічний коледжі, медичне училище, професійний ліцей, школа локомотивних машиністів. У місті діє розширена мережа лікувальних закладів. До послуг лубенців та гостей міста — краєзнавчий музей з галереєю образотворчого мистецтва, кінотеатр «Київська Русь», бібліотеки, парки культури та відпочинку, стадіон «Центральний». У 2018 році Лубни будуть відзначати 1030 років свого заснування та 75 років визволення міста від німецько-фашистських загарбників. Лубенці готуються гідно відзначити ці ювілейні дати, адже вони люблять своє рідне місто, примножують його кращі традиції та вірять у світлі майбутні часи тисячолітніх Лубен.»
Тож розділ "Лубни сьогодні" вже слід перенести до історичного минулого і скорегувати згідно дійсності, яку маємо СЬОГОДНІ.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:10
3 листопада
09:14
3 листопада
13:17
1 листопада
11:30
1 листопада
09:33
1 листопада
live comments feed...