09:11, 21 вересня 2020 р.

Де в Лубнах територія молоді

Де в Лубнах територія молоді
Молодь є важливою складовою сучасного українського суспільства, носієм інтелектуального потенціалу, визначальним фактором соціально-економічного прогресу. Від здатності молоді бути активною творчою силою значною мірою залежить процес державотворення. Соціальне становище молоді, як однієї з найбільш уразливих категорій населення, що характеризується наявністю амбіцій, завищених очікувань, пошуком власного шляху і прагненням до самореалізації, є показником успішності суспільства, можливості реалізації його потенціалу.
У Лубнах молодь віком від 14 до 35 років складає близько 30% від усього населення міста. Вона потребує постійного захисту та допомоги з боку держави. Але підтримка молоді – це не вирішення за неї проблем, це, перш за все, надання їй можливостей долати проблеми власними силами. Таким чином, реалізація державної молодіжної політики в місті повинна будуватися на визнанні того, що кожна молода людина повинна бути активним учасником перебудови суспільства та нести відповідальність у процесах прийняття і виконання рішень на всіх рівнях, які впливають на її життя.
Так, рівнів цього самого життя у молоді досить багато. Молодь, яка вміє добре і змістовно відпочивати, так же само добре буде і працювати. Те, що ми маємо у Лубнах на сьогоднішній день у плані закладів відпочинку для молодих людей, м’яко кажучи, не зовсім тішить. Колись давно у місті працювали дискотеки, де молодь могла повеселитися, потанцювати, познайомитися і поспілкуватися. Білет на дискотеку коштував недорого і кожен міг його купити. Та часи змінюються, міняються політичні і економічні ситуації в країні, але незмінним залишається прагнення молодих людей на здоровий, культурний відпочинок. Сьогодні у нашому місті молоді практично немає куди піти, щоб змістовно відпочити. Єдине що залишається, це «п’ятачок» біля магазину АТБ на ринковій площі – місце загального збору. Або ж сходити у парк, дитячий чи центральний, посидіти на лавці, та спілкуючись у тісній компанії, поплювати насіння та випити дешевого вина. Одного вечора я теж пішла у парк імені Донченка для того, щоб почути думки і прагнення молодих лубенців. Ставила всім, кого зустрічала, одне питання:
- Як ви вважаєте, чи достатньо в Лубнах пристосованих місць відпочинку для молоді? Які ваші побажання щодо молодіжних закладів відпочинку?
Всі почуті відповіді були дуже схожими, бо молоді люди були однієї думки про розвиток молодіжної інфраструктури в Лубнах. Ось що вони говорили:
Андрій, 19 років:
«Немає правопорядку в нашому місті. Коли темніє, то вже небезпечно знаходитися на вулиці, поліція не патрулює у таких місцях, де найбільше збирається молоді ввечері, вони можуть зрідка проїхати по центральній вулиці і все. Хотілося, щоб у нашому місті з’явився клуб дозвілля, де можна було б себе якось проявити».
Ольга, 21 рік:
«Взагалі в Лубнах для молодих людей ввечері немає куди піти, щоб культурно відпочити. Влада мало переймається цією проблемою, зате різних наливайок та пабів із спиртними напоями на кожному кроці повідкривали».
Аля 17 років:
«Багато чого хотілося б побачити нового і прогресивного в нашому місті, та, на жаль, складається таке враження, ніби ми закрита від всього світу зона. Достатньо виїхати з Лубен у будь-яку сторону і вже відчутно якесь пожвавлення, вирування цікавого життя».
Юлія, 22 роки:
«Про що можна говорити, коли в парку навіть тих же самих лавочок недостатньо, щоб посидіти! А ті що є, постійно зайняті компаніями молоді, які просто вживають спиртні напої. Скільки я приходжу сюди погуляти з дитиною, завжди одна й та сама картина. Але жодного разу я не бачила тут правоохоронців, які б хоча б налякали якось випивох. За те, щоб склали протоколи, я вже мовчу!».
Максим, 16 років:
« Я із своїми друзями іноді займаюся на тренажерах тут на спортивному майданчику, але хотілося б, щоб було якесь одне привабливе місце загального збору молоді. Наприклад, клуб чи молодіжне кафе без спиртних напоїв і цигаркового диму».
Одна з компаній молодих людей, до яких я підійшла з розмовою, сиділа прямо на східцях білокам’яної занедбаної будови, колишнього кафе, що позаминулого літа власними силами взялися відбудовувати молоді активісти, які хотіли зробити на базі цієї будівлі справжню територію молоді. На превеликий жаль, будівля продовжує розвалюватись. Молодіжна ініціатива не знаходить підтримки у місцевих можновладців…
Ось і продовжують підлітки знаходити короткочасне заспокоєння у вживанні алкоголю та інших сумнівних пристрастях. Це дуже загрозлива тенденція для нашого суспільства. Щоб створити умови для інтелектуального самовдосконалення молоді, творчого розвитку особистості, формування здорового способу життя, простих чиновницьких планів на папері недостатньо. Потрібна реальна робота і найголовніше,- тісний контакт з молоддю нашого міста. Повинен бути конструктивний діалог, потрібно почути молодих людей і зробити все можливе, щоб у майбутньому вони стали відповідальними господарями нашого міста.
Наприклад, створення дієвої молодіжної ради при міськвиконкомі, та наділення її повноваженнями, які б могли реально впливати на зміни в Лубнах. Повірте, бажання і креативності у них вистачить!
Де в Лубнах територія молоді, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...