12:39, 22 вересня 2020 р.

Лубенські підпільники

Лубенські підпільники, фото-1

В Україні 22 вересня відзначається День партизанської слави. У цей день згадуємо тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи власного життя у лихоліття 1941-1945 років.

Сьогодні у нашій країні знову точиться війна і на Донбаській та Луганській землях теж є ті, хто у підпіллі чинить спротив російським загарбникам. До повного визволення України ми не знатимемо їх імен.

А сьогодні згадаємо тих, хто був у складі підпільної групи «Голос Батьківщини», яка діяла у нашому місті протягом 1942-1943 років, під час окупації Лубен. На вулиці Старо-Троїцькій у 2014 році відкрито меморіальну дошку на їх честь. За архівними даними, до складу патріотичної організації «Голос Батьківщини», входили 38 підпільників. Багатьом лубенцям добре знайомі імена Михайла Четверікова, подружжя вчителів Фаїни та Сергія Кацун, лікарів Сергія та Зінаїди Трохименків, медсестри Олександри Парнюк.

Нажаль, всіх цих людей вже немає серед нас. Залишилася тільки добра пам'ять про справжніх патріотів Лубенського краю.

Слід також згадати навічно юних лубенських героїв Толю Буценко, Ваню Сацького та Борю Гайдая, які 27 січня 1943 року, працюючи у залізничному депо, спрямували паровоз у ненаведене поворотне коло, чим заблокували вихід 12 відремонтованих паровозів на лінію та перекрили можливість ремонту для 10 несправних паровозів. Окупанти арештували та стратили їх.

Пам’ятник юним героям споруджено у дитячому парку імені Донченка. Неймовірна сила духу та любові до своєї Батьківщини завжди виділяла героїв серед звичайних людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...