• Головна
  • Вибори 2020: як не втратити свій голос
10:45, 25 вересня 2020 р.

Вибори 2020: як не втратити свій голос

Вибори 2020: як не втратити свій голос

Напередодні місцевих виборів, що пройдуть в Україні 25 жовтня 2020 року, влада повністю змінила виборче законодавство. Нова виборча система настільки складна, що навіть експерти не можуть у ній розібратись. Якби робили все правильно, то виборча кампанія мала б початися за півроку – з широкомасштабної роз’яснювальної роботи. Однак її не було і немає. Така ситуація зручна для великих партій, які вже сидять у Верховній Раді. На тлі плутанини й незнання вони проведуть максимум людей до місцевих рад. Тож, щоб ваш голос був дійсно врахований, ми пояснюємо особливості нової системи виборів.

Ключова новація стосуватиметься способу заповнення бюлетенів. Виборці Полтавської області і країни загалом отримають на руки бюлетені нового зразка. Однак переважна більшість не знає, як правильно їх заповнити. У чому зміни?

У бюлетені можна буде поставити галочку або плюсик біля назви партії, яку ви обрали, а також вписати номер конкретного кандидата з її списку. Тобто вам потрібно буде зробити дві дії: поставити галочку біля назви партії та вписати поруч номер кандидата. Список кандидатів буде опубліковано тут же, біля квадратиків для голосування. Дуже важливо проголосувати за одну з партій – у такому випадку ваш голос точно буде зараховано. Якщо ви не проголосуєте за кандидата – не біда. Достатньо буде позначки за партію.

Отже, на виборчій дільниці потрібно буде зробити таке:

Крок 1

Проголосуйте за обрану партію – поставте галочку або плюс поруч із назвою партії.

Крок 2

Проголосуйте за обраного кандидата – впишіть його номер у квадратик із трафаретом. Не соромтесь і, якщо неправильно заповнили бюлетень, зверніться до представника виборчої комісії за новим примірником бюлетеня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...