15:26, 30 вересня 2020 р.

Критична маса

Критична маса
 Критична маса у ядерній фізиці - мінімальна кількість речовини, що ділиться, яка потрібна для початку самопідтримуваної ланцюгової реакції поділу. Тобто, переводячи на загальнодоступну мову, щоб добряче бабахнуло, потрібно довести до критичної маси. А сам термін «критична маса» можна розуміти по-нашому - двояко.
Ось вам перший приклад: я так розумію, що у суспільстві вже виникла певна мінімальна, на жаль, критична маса людей, які розумно оцінюють стан справ в Україні. Чому ці люди знаходяться у меншості? Мабуть тому, що інертна більшість переймаються в основному буденними приземленими справами: що попоїсти?, де відпочити?, що придбати, щоб було, як у людей? Їх абсолютно не хвилюють глобальні загрозливі процеси, їх не хвилює те, що відбувається за межами їхнього паркану. Вони вже навіть не дуже клопочуться майбутнім своїх нащадків, все пущено на самоплив. А от саме та невеличка «критична маса» людей, які прагнуть до світла, ще здатні «вибухнути», щоб зупинити розростання цього болота безнадії і тотальної корупції, що замінила поняття нормальних людських відносин і прогресу. «Якщо не ми, то хоча б наші діти зможуть колись жити у вільному, забезпеченому і достойному суспільстві» - цією думкою протягом багатьох поколінь «багатіли» наші предки, і ми продовжуємо їхню традицію. Але, як сказала нещодавно одна світла людина, - «Не зможемо ми забезпечити достойне майбутнє наших дітей, побудоване на брехні. У брехні дуже тоненькі ніжки…». Що тут заперечити? Ми всі живемо у тотальній брехні на всіх суспільних рівнях. А тепер перейдемо до другого визначення терміну «критична маса», зовсім протилежного, який визначає максимальну більшість.
У державі Україна вже накопичилась максимальна більшість - критична маса силових структур. Цю критичну масу добре екіпірованих, високооплачуваних за наш з вами кошт бійців, щоразу виставляють, щоб придушити, розігнати найменші по чисельності збори протестувальників, які нічим нікому не загрожують. Ця багаточисельна критична маса силовиків, відображає рефлексуючі дії правлячої верхівки, направлені проти українського народу. Ми всі це добре розуміємо, ми всі це допустили своєю бездіяльністю, самі себе загнали у кут. Усвідомити це, щоб допомогти собі і суспільству, можеш тільки ти сам і ніхто інший. Тільки від тебе залежить все, що відбувається в цьому світі, і тільки ти один можеш його змінити.
Особисто ти можеш збільшувати навколо себе кількість позитивної критичної маси однодумців, людей, що прокинулися. Ваші друзі, знайомі, родичі, товариші по службі, сусіди, колеги, майже всі вони сплять. Майже всі вони знаходяться під гіпнозом, Ви можете розбудити їх, як дівчинка Герда розбудила Кая і витягла у нього з ока крижану скалку, розтопивши його серце.
Багато хто думає: "Ну що від мене ОДНОГО може залежати?".
Може, ще й як може.
Світ може змінити все, що завгодно, що впливає на свідомість людини. На початку ХХ століття це були фотографії, зараз телебачення, кіно, соціальні мережі. Світ може змінити суща дрібниця в певний час у певному місці.
Так ось, одна фраза, одне фото, один відеоролик може змінити світ, якщо він торкнеться серця мільйонів. Може початися війна, може припинитися війна, може початися революція, може зародитися громадський рух, може бути врятоване людське життя, життя майбутнього лідера, який згодом змінить світ. Якщо в "купу" урану додати один протон, то може початися ланцюгова реакція і ядерний вибух.
Поведінка людських мас строго відповідає "критичній масі" розумового процесу, про що в ЗМІ заборонено навіть згадувати!
Справа тут ось у чому: якщо люди сприймають, відзеркалюють і розуміють процеси та явища, за якими вони спостерігають, то всі, хто мислить подібним чином, всі вони мислять одноманітно, а отже,  "єдинообразно", що породжує "критичну масу" істинного відображення дійсності, - мислення. Перед нами закон еволюції, який проявляє себе, як "критична маса адекватно мислячих особистостей" - після досягнення критичної їхньої чисельності, в суспільстві всі починають розуміти, наприклад, хто і як краде, і тоді злодій опиняється за ґратами, і тоді торжествує справедливість.
Дай нам, Боже, ще при нашому усвідомленому житті відчути цю справедливість і вже бути спокійними за наших нащадків.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...