• Головна
  • Кому законодавством заборонено укладати шлюб?
09:23, 10 листопада 2020 р.

Кому законодавством заборонено укладати шлюб?

Кому законодавством заборонено укладати шлюб?

 Органи державної реєстрації актів цивільного стану засвідчують стосунки між людьми, які досягли шлюбного віку (з 18 років, а з 16 – за рішенням суду), мають спільний намір створити сім’ю та не перебувають у подружніх відносинах. Разом з тим, не менш важливою умовою для одруження є наявність родинного споріднення. Сімейний кодекс України чітко визначає коло осіб, яким заборонено брати шлюб.

До цієї категорії потрапляють:

●родичі прямої лінії споріднення;

●рідні (повнорідні, неповнорідні) чи двоюрідні брат та сестра;

●рідні тітка, дядько та племінники;

●усиновлювач та усиновлена ним дитина.

Як розповіла очільниця Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Ірина СВИСТУН, проте і в цьому випадку є виключення. Судом може бути надане право на шлюб між рідною дитиною усиновлювача та усиновленою ним дитиною, а також між іншими його дітьми.

Зареєструвати подружні відносини між усиновлювачем та усиновленою ним дитиною можна лише в разі скасування усиновлення. До речі, тільки у жовтні поточного року фахівці міжрегіонального управління зареєстрували майже 1,5 тисячі шлюбів, в яких молодята дотримались нормативно визначених умов. Зокрема на Полтавщині утворилося понад 600 родин, на Сумщині – більше як 350 та понад 400 сімей на – Чернігівщині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...