• Головна
  • День толерантності в лубенських школах
14:32, 17 листопада 2020 р.

День толерантності в лубенських школах

День толерантності в лубенських школах

Міжнародний день толерантності відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.

Щороку цього дня  в Лубенській ЗШ №1 - День толерантності. Під керівництвом практичного психолога Полигач М. О. та педагога-організатора Нагаль Т.C. було проведено заходи, які допомогли шкільному товариству розібратися з таким непростим поняттям «толерантність». У 5-В класі під час уроку-гри «Квітка толерантності» діти розгадували ребуси, загадки, а для учнів 4-А Марина Олександрівна організувала аукціон толерантності. На поверхах школи сьогодні розквітали Дерева Толерантності. Кожен, хто бажав, міг висловити свою думку на листочках дерев, які риси допомагають бути толерантнішими один з одним. Крім того, молодшим школярам на перервах демонстрували мультиплікаційні фільми відповідної тематики. Скринька «Чарівні слова відкривають серця» наповнилася листівками з теплими словами, які були адресовані як учням, так і вчителям.

У загальноосвітній школі №2, під керівництвом класного керівника Ірини Семенової, під девізом "До людини потрібно звертатися по-людськи" було проведено психологічний тренінг "Толерантність в моєму розумінні" в рамках акції "16 днів проти насильства". Семикласники переглянули тематичні відео та за допомогою вправ "Голуб настрою", "Поводир", "Вплив слова на людину", "Стереотипні окуляри", "Подорож з упередженнями" та "Пройти твій шлях" зробили висновок, що толерантні люди більше знають про свої недоліки та переваги. Вони критично ставляться до себе і не прагнуть у всіх бідах звинувачувати інших. Вони не перекладають власної відповідальності на інших.

Толерантна людина не ділить світ на два кольори – чорний та білий. Вона не акцентує на розбіжностях між «своїми» та «чужими», а тому готова вислухати й зрозуміти інші точки зору. А ще діти зрозуміли, що почуття гумору і здатність посміятися над своїми слабкими сторонами – особлива риса толерантної людини. З кожним днем світ жорстокішає. Непоодинокими стають акти насильства, тероризму, расизму та дискримінації. Особливо це становить загрозу дитячому середовищу, оскільки в цьому віці психіка ще не зміцнилася, в дитини відсутній життєвий досвід. Не завжди діти можуть відрізнити, які моральні цінності їм нав’язують. Толерантність – саме те, чого не вистачає зараз деяким людям і націям: терпіння, терпимість, розуміння, дружнє ставлення, спокій, адекватне сприйняття.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...