• Головна
  • Лубенська ОТГ – як обиратимуть старост
09:24, 19 листопада 2020 р.

Лубенська ОТГ – як обиратимуть старост

Лубенська ОТГ – як обиратимуть старост

Згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до ч.1 ст 54-1 Закону староста затверджується сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови. Слово «затверджується» подекуди сприймається як «призначається». Старости обиратимуться на непрямих виборах і матимуть досить широкі повноваження, щоб представляти інтереси мешканців громади у місцевій раді. Непрямі вибори - це коли наші представники у раді громади – депутати, голосують за подану кандидатуру. А для того, щоб інтереси людей щодо призначення старости були враховані, то потрібно мабуть зробити так, як це зробили жителі Вищого Булатця Лубенської ОТГ.

Ініціативна група від цього населеного пункту вже подала до Лубенської міської ради кандидатуру старости. Перед цим була проведена велика робота по збору підписів щодо делегування на посаду старости Володимира Іванова, всього зібрано 700 підписів, із них: 16 - проти і 589 підписів – за кандидатуру.

Жителі Вищого Булатця показали добрий приклад для інших старостатів, як потрібно відстоювати свої права, бути активними у суспільно-політичному житті для того, щоб змінювати систему.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...