• Головна
  • Як сортують сміття на лубенському сміттєзвалищі
12:23, 24 листопада 2020 р.

Як сортують сміття на лубенському сміттєзвалищі

Як сортують сміття на лубенському сміттєзвалищі

Проблема з побутовими відходами в Лубнах одна з найбільш обговорюваних. Постійно переповнені сміттєві баки на вулицях міста набридли вже всім. Коли нарешті буде вирішене це питання місцевою владою – невідомо. При такій ситуації про цивілізовану організацію сортування твердих побутових відходів у Лубнах, мабуть, дуже рано говорити, нам би якось впоратись хоча б із вчасним прибиранням цих сміттєвих куп. А був же час, коли ТОВ «Чисте місто плюс» розробило інвестиційний проєкт «Розширення виробничої діяльності у сфері поводження з відходами від їх збору до переробки», який передбачав придбання конвеєрної стрічки (100 м) для технологічної лінії по сортуванню ТПВ полігонного типу потужністю до 20,0 тис. тонн на рік. І міська Координаційна рада з питань розвитку підприємництва вирішила підтримати цей проєкт та навіть звернулася з пропозицією до Регіонального фонду підтримки підприємництва у Полтавській області розглянути можливість надання фінансової допомоги суб’єкту підприємницької діяльності ТОВ «Чисте місто плюс».

Та пройшли ті часи, замість конвеєрної сортувальної лінії тепер на місцевому сміттєзвалищі відходи сортують бригади безхатченків. Вони відокремлюють поліетилен та пластикові пляшки, пакують їх у здоровенні мішки та завантажують на трактор, який вивозить все те добро з сміттєзвалища. А от куди саме – невідомо. Певно, що сортоване сміття десь приймають на переробку і виплачують за те кошти. Всіх подробиць на жаль, дізнатися не вдалося, бо ніхто із присутніх людей на сміттєзвалищі спілкуватися не хотів. Видно було тільки, що люди, які потрапили у складні життєві умови таким чином, за якісь копійки намагаються просто вижити і самі обрали для себе цей шлях.

Сортування пляшок зупиняється тільки тоді, коли на сміттєзвалище заїжджає, щоб розвантажитися, сміттєвоз. Тоді, наче в якійсь апокаліптичній картині, з усіх сторін сміттєзвалища, за автомобілем поспішають люди. Доки сміттєвоз розвернеться, щоб скинути сміття, він вже оточений десятками людей, які відразу ж починають порпатися у новопривезеному смітті.

Щороку на міське звалище вивозиться значна кількість твердих побутових відходів, яка має постійну тенденцію до зростання через появу нових видів товарів та пакувальних матеріалів. На сьогоднішній день, як ніколи, залишається актуальним питання покращення санітарної очистки міста та вдосконалення системи управління відходами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...