18:49, 6 жовтня 2019 р.

10 цікавих фактів про гриби

10 цікавих фактів про гриби

Чи все ми знаємо про такі живі істоти, як гриби? Існує багато цікавих фактів про гриби. За матеріалами багатьох інтернет-видань, деякі з них наведемо нижче.

Факт №1 - Гриби старші за динозаврів

Гриби є дуже давніми організмами. Їх існування починається 400 мільонів років тому, задовго до появи динозаврів. Це найдавніші мешканці планети, які жили разом з гігантськими папоротями і, на відміну від останніх, які не подрібнилися, а видозмінилися і пристосувалися, зберегли свій вигляд до нинішніх часів.

Факт №2 - Гриби дуже живучі

Де тільки не ростуть гриби! Вони можуть існувати в самих неймовірних умовах. Гриби живуть, як в живих організмах, так і на висоті 30000 метрів над землею, витримують будь-які типи опромінення і можуть розвиватися навіть на сірчаній кислоті. В 2002 році вчені виявили гриби на території Чорнобильської АЕС в зруйнованому реакторі, радіація була необхідна їм для росту так само, як світло рослинам.

Факт №3 - Тварини чи рослини?

Багато хто вважає, що гриби – це особливий вид рослин, але насправді гриби рослинами не вважаються. В 1960 році вони були виділені в окреме самостійне царство грибів. Гриби, також як і тварини, харчуються тільки готовими органічними речовинами, а те, що гриби ростуть на протязі всього свого життя споріднює їх з рослинами.

Факт №4 - Усі гриби досі ще не порахували

Вчені вважають гриби найрізноманітнішими живими істотами на нашій планеті. При приблизному підрахунку виходить, що грибів близько 2 мільйонів видів. Вивчено при цьому лише 100 000, а класифіковано і того менше.

Факт №5 - Грибні рекорди

Самий великий білий гриб було знайдено в Америці (штат Вісконсін) в 1985 році. Він важив 140 кг і мав охоплення два метри. У штаті Орегон знайдена грибниця, що займає площу 900 гектарів і важить кілька сотень тонн. А в Швейцарії виявили гриб у віці близько 1000 років - опеньок, розмірами 800х500 метрів. Його грибниця займала 35 гектарів площі швейцарського національного парку м Офенпасс.

Факт №6 - Гриб може «пробити» асфальт

У період росту тиск гриба досягає семи атмосфер (що дорівнює тиску в шинах самоскида-десятитонника). Тому, м'який капелюшок гриба може пробитися не тільки крізь асфальт і бетон, а й через більш тверді поверхні, такі як мармур і залізо.

Факт №7 - Гриби - цілителі і «батьки» антибіотиків

Гриби з глибокої давнини використовувалися, як лікарські засоби. Зараз у багатьох будинках росте в банках «чайний» або «молочний» гриб, напій з якого, підвищує імунітет і бореться із запальними захворюваннями.

У 1940 році А. Флеммінг з дріжджових грибів виділив пеніцилін, відкривши еру антибіотиків.

Факт №8 - Гриби - хижаки

Гриби живляться черв'яками, розставляючи на них пастки. Якщо черв'як торкнеться такої пастки, то прилипає до неї і тут же виявляється обплутаним нитками грибниці. Врятуватися немає жодних шансів.

Спори грибів можуть проростати всередину живих істот. При цьому людина захворює, а гусениця і зовсім гине. Гриб же при цьому тільки розвивається.

Факт №9 - Гриби засмагають

Гриби, при достатній кількості сонячного світла, виробляють вітамін Д - від цього залежить колір їх капелюшків. Тобто вони насправді засмагають.

Факт №10 - Гриби - цінний поживний продукт

Гриби - джерело білка і, меншою мірою, вуглеводів, при цьому абсолютно не містять холестерину і тваринних насичених жирів. Тому можуть сміливо стати більш здоровою альтернативою м'ясу. Крім білка і вуглеводів, гриби багаті вітамінами В1, В2, Д, селеном, калієм, ніацином і антиоксидантами.

http://www.udpss.sumy.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#цікаві факти гриби
live comments feed...