10 цікавих фактів про гриби

10 цікавих фактів про гриби

Чи все ми знаємо про такі живі істоти, як гриби? Існує багато цікавих фактів про гриби. За матеріалами багатьох інтернет-видань, деякі з них наведемо нижче.

Факт №1 - Гриби старші за динозаврів

Гриби є дуже давніми організмами. Їх існування починається 400 мільонів років тому, задовго до появи динозаврів. Це найдавніші мешканці планети, які жили разом з гігантськими папоротями і, на відміну від останніх, які не подрібнилися, а видозмінилися і пристосувалися, зберегли свій вигляд до нинішніх часів.

Факт №2 - Гриби дуже живучі

Де тільки не ростуть гриби! Вони можуть існувати в самих неймовірних умовах. Гриби живуть, як в живих організмах, так і на висоті 30000 метрів над землею, витримують будь-які типи опромінення і можуть розвиватися навіть на сірчаній кислоті. В 2002 році вчені виявили гриби на території Чорнобильської АЕС в зруйнованому реакторі, радіація була необхідна їм для росту так само, як світло рослинам.

Факт №3 - Тварини чи рослини?

Багато хто вважає, що гриби – це особливий вид рослин, але насправді гриби рослинами не вважаються. В 1960 році вони були виділені в окреме самостійне царство грибів. Гриби, також як і тварини, харчуються тільки готовими органічними речовинами, а те, що гриби ростуть на протязі всього свого життя споріднює їх з рослинами.

Факт №4 - Усі гриби досі ще не порахували

Вчені вважають гриби найрізноманітнішими живими істотами на нашій планеті. При приблизному підрахунку виходить, що грибів близько 2 мільйонів видів. Вивчено при цьому лише 100 000, а класифіковано і того менше.

Факт №5 - Грибні рекорди

Самий великий білий гриб було знайдено в Америці (штат Вісконсін) в 1985 році. Він важив 140 кг і мав охоплення два метри. У штаті Орегон знайдена грибниця, що займає площу 900 гектарів і важить кілька сотень тонн. А в Швейцарії виявили гриб у віці близько 1000 років - опеньок, розмірами 800х500 метрів. Його грибниця займала 35 гектарів площі швейцарського національного парку м Офенпасс.

Факт №6 - Гриб може «пробити» асфальт

У період росту тиск гриба досягає семи атмосфер (що дорівнює тиску в шинах самоскида-десятитонника). Тому, м'який капелюшок гриба може пробитися не тільки крізь асфальт і бетон, а й через більш тверді поверхні, такі як мармур і залізо.

Факт №7 - Гриби - цілителі і «батьки» антибіотиків

Гриби з глибокої давнини використовувалися, як лікарські засоби. Зараз у багатьох будинках росте в банках «чайний» або «молочний» гриб, напій з якого, підвищує імунітет і бореться із запальними захворюваннями.

У 1940 році А. Флеммінг з дріжджових грибів виділив пеніцилін, відкривши еру антибіотиків.

Факт №8 - Гриби - хижаки

Гриби живляться черв'яками, розставляючи на них пастки. Якщо черв'як торкнеться такої пастки, то прилипає до неї і тут же виявляється обплутаним нитками грибниці. Врятуватися немає жодних шансів.

Спори грибів можуть проростати всередину живих істот. При цьому людина захворює, а гусениця і зовсім гине. Гриб же при цьому тільки розвивається.

Факт №9 - Гриби засмагають

Гриби, при достатній кількості сонячного світла, виробляють вітамін Д - від цього залежить колір їх капелюшків. Тобто вони насправді засмагають.

Факт №10 - Гриби - цінний поживний продукт

Гриби - джерело білка і, меншою мірою, вуглеводів, при цьому абсолютно не містять холестерину і тваринних насичених жирів. Тому можуть сміливо стати більш здоровою альтернативою м'ясу. Крім білка і вуглеводів, гриби багаті вітамінами В1, В2, Д, селеном, калієм, ніацином і антиоксидантами.

http://www.udpss.sumy.ua

цікаві факти гриби
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі