Найменший хамелеон у світі

Brookesia micra - один з найменших хамелеонів на планеті. Довжина його тіла не перевищує 28 міліметрів і він з легкістю вміщається на нігті великого пальця.
До нього це звання носив ще один вид хамелеонів з роду  - брукезія мала (лат. Brookesia minima), довжина тіла дорослих самців у якій становила 31 міліметр. Але у 2003 році він був повалений з п'єдесталу своїм більш крихітним побратимом, що мешкають на території площею близько 1 квадратного кілометра на невеликому острові Nosy Hara (Носи Хара) біля північного узбережжя Мадагаскару.
Обидва ці види відносяться до роду брукезія дрібних ящірок із сімейства хамелеонів. Багато з представників цього роду характеризуються коротким, слабо закручується хвостом, і подвійним рядом шипиків і горбків уздовж хребта, а також зубчастими виростами над очима. Колір маскувальний - бурий або коричневий.
Всі вони проживають виключно на території острова Мадагаскар і прилеглих островів. Ведуть потайний спосіб життя. Днем ховаються в лісовій підстилці, а вночі підіймаються на стовбури і гілки дерев, щоб поспати. Підіймаються не високо - не більше 10 сантиметрів над землею. Цей рід охоплює 30 видів.
Але наш герой не зовсім підходить під цей опис. Brookesia micra, на відміну від Brookesia minima, має більш короткий хвіст і велику голову. У дорослих особин на хвості розташована велика жовтогаряча пляма.
Цей вид був відкритий дослідницькою групою з Мюнхенського зоологічного центру під керівництвом Френка Глоу (Frank Glaw). Він і його колеги проводять різні експедиції в лісах Мадагаскару вже протягом 8-ми років.

Видова назва цього хамелеона походить від грецького слова «мікрос», що означає «маленький» або «крихітний», що викликано його невеликими розмірами тіла.
Френк Глоу зазначає, що ці тварини нікого не бояться. Вночі вони не ховаються, а спокійно сплять на відкритій місцевості. Хоча боятися їм нема кого. На території їхнього природного місця існування досить їжі і відсутні великі хижаки, яких би їм варто було побоюватися.
Після проведення ряду генетичних досліджень цього хамелеона американські вчені прийшли до висновку, що його маленькі розміри пов'язані з особливостями замкнутої острівної системи. І якщо порушити її внутрішній баланс, то цей унікальний вид зникне. Вони дуже чутливі до руйнування місця існування і не зможуть адаптуватися до нових умов проживання.
Наукова класифікація:
Царство: Тварини
Тип: Хордові
Клас: Плазуни
Загін: Лускаті
ПІДЗАГІН: Ящірки
Сімейство: Хамелеони
Рід: брукезія
Вид: Brookesia micra (лат. Brookesia micra (Glaw, 2012)

хамелеон найменша тварина 28 міліметрів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Громадяни, які мають бажання отримати житлову субсидію, повинні пам’ятати, що пільга не призначається боржникам по аліментах. Дані вимоги передбачені Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 14.08.2019 року № 807. Згідно з нормами Постанови, житлова субсидія не призначається, якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є ос...
Кримінал
Як повідомили у Головному управлінні ДПС у Полтавській області, днями знов було зафіксовано випадки телефонних дзвінків від невідомих осіб з номера телефону 0956308859, які від імені начальника Лубенської ДПІ Олександра Коломійця вимагали у суб’єктів господарювання Семенівського району надання грошової допомоги, з погрозами у разі відмови. Вкотре нагадуємо, що службові особи ДПС у Полтавській області жодних вказівок збирати гроші від свого чи від імені дов...
Здоров'я
29 вересня під головуванням виконувача обов’язки голови райдержадміністрації Сергія Сіряченка відбулося позачергове засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, - розповідають в Лубенській РДА. З питання порядку денного щодо ситуації, що склалася в Лубенському районі з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, інформували завідувач Лубенського міжрайонного відокр...
Суспільство
Для виконання ремонтних робіт залізничний переїзд 169 км перегону б/п 167 км - б/п 172 км, з черговим працівником (Сторонське), буде закритий з 08 год 00 хв. 05 жовтня до 20 год 00 хв. 07 жовтня 2020 року. Про це повідомляють в Лубенській міській раді. Об’їзд автотранспорту буде здійснюється через залізничний переїзд, з черговим працівником, 175 км ст. Лубни (НКО).
Реклама
Позафракційний, безпартійний, депутат Полтавської обласної ради VII скликання. Народився 11.06.1975 року. Громадянин України. Освіта вища. Спеціальності: управління підприємством, публічне управління та адміністрування. Успішний підприємець. Створив високотехнологічні підприємства – ТМ «Наша Пекарня» і ТОВ «Наш Млин», забезпечивши роботою понад 100 працівників. Меценат та благодійник. Голова опікунської ради дитячого соціально-реабілітаційного центру «Наді...
Різне
Критична маса у ядерній фізиці - мінімальна кількість речовини, що ділиться, яка потрібна для початку самопідтримуваної ланцюгової реакції поділу. Тобто, переводячи на загальнодоступну мову, щоб добряче бабахнуло, потрібно довести до критичної маси. А сам термін «критична маса» можна розуміти по-нашому - двояко. Ось вам перший приклад: я так розумію, що у суспільстві вже виникла певна мінімальна, на жаль, критична маса людей, які розумно оцінюють стан спра...
Культура
Шанувати пам’ять Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії заведено 30 вересня. Легенда говорить, що маленьких доньок християнки Софії стратили за віру. Свята Софія довго оплакувала своїх доньок після їхньої смерті. Ось чому зазвичай цього дня завжди прохолодна погода та йде дощ, ніби плаче Софія. Тож нехай у кожного з нас буде нетлінна віра у добро, чиста надія на краще та життєдайна любов, яка завжди перемагає.
Культура
Ця зустріч відбулася два роки тому. З тих пір помінялося дуже багато. У Мгарі, як і в багатьох інших селах, що ввійшли до Засульської ОТГ оптимізували ФАПи, школи, дитсадки і бібліотеки. Бібліотечний фонд Мгарської бібліотеки передали до Вільшанки і тепер залишається тільки згадати, як же було всього два роки тому: -«Бібліотека - моя душа», говорить Наталія Григорівна Шабля, яка більше тридцяти років працювала бібліотекарем у Мгарській сільській бібліотеці...
Різне
Як повідомляє волонтер Лубенської благодійної організації "БФ" МЕЛЕК" Інна Пісня, окрім маскувальних сіток, виготовлених власноруч, та найнеобхіднішого для наших воїнів, цього разу їм доставлять ще й солодкі кавуни. Продукцію з баштану Олексія Коваленка на фронт доставляє волонтер Кость Перекопний.