09:23, 16 жовтня 2019 р.

Найменший хамелеон у світі

Найменший хамелеон у світі

Brookesia micra - один з найменших хамелеонів на планеті. Довжина його тіла не перевищує 28 міліметрів і він з легкістю вміщається на нігті великого пальця.
До нього це звання носив ще один вид хамелеонів з роду  - брукезія мала (лат. Brookesia minima), довжина тіла дорослих самців у якій становила 31 міліметр. Але у 2003 році він був повалений з п'єдесталу своїм більш крихітним побратимом, що мешкають на території площею близько 1 квадратного кілометра на невеликому острові Nosy Hara (Носи Хара) біля північного узбережжя Мадагаскару.
Обидва ці види відносяться до роду брукезія дрібних ящірок із сімейства хамелеонів. Багато з представників цього роду характеризуються коротким, слабо закручується хвостом, і подвійним рядом шипиків і горбків уздовж хребта, а також зубчастими виростами над очима. Колір маскувальний - бурий або коричневий.
Всі вони проживають виключно на території острова Мадагаскар і прилеглих островів. Ведуть потайний спосіб життя. Днем ховаються в лісовій підстилці, а вночі підіймаються на стовбури і гілки дерев, щоб поспати. Підіймаються не високо - не більше 10 сантиметрів над землею. Цей рід охоплює 30 видів.
Але наш герой не зовсім підходить під цей опис. Brookesia micra, на відміну від Brookesia minima, має більш короткий хвіст і велику голову. У дорослих особин на хвості розташована велика жовтогаряча пляма.
Цей вид був відкритий дослідницькою групою з Мюнхенського зоологічного центру під керівництвом Френка Глоу (Frank Glaw). Він і його колеги проводять різні експедиції в лісах Мадагаскару вже протягом 8-ми років.

Видова назва цього хамелеона походить від грецького слова «мікрос», що означає «маленький» або «крихітний», що викликано його невеликими розмірами тіла.
Френк Глоу зазначає, що ці тварини нікого не бояться. Вночі вони не ховаються, а спокійно сплять на відкритій місцевості. Хоча боятися їм нема кого. На території їхнього природного місця існування досить їжі і відсутні великі хижаки, яких би їм варто було побоюватися.
Після проведення ряду генетичних досліджень цього хамелеона американські вчені прийшли до висновку, що його маленькі розміри пов'язані з особливостями замкнутої острівної системи. І якщо порушити її внутрішній баланс, то цей унікальний вид зникне. Вони дуже чутливі до руйнування місця існування і не зможуть адаптуватися до нових умов проживання.
Наукова класифікація:
Царство: Тварини
Тип: Хордові
Клас: Плазуни
Загін: Лускаті
ПІДЗАГІН: Ящірки
Сімейство: Хамелеони
Рід: брукезія
Вид: Brookesia micra (лат. Brookesia micra (Glaw, 2012)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хамелеон найменша тварина 28 міліметрів
live comments feed...