• Головна
  • МІСЬКА СТАНЦІЯ ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ ТРЕТЬОГО ГОСПІТАЛЬНОГО ОКРУГУ
16:41, 21 грудня 2019 р.

МІСЬКА СТАНЦІЯ ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ ТРЕТЬОГО ГОСПІТАЛЬНОГО ОКРУГУ

МІСЬКА СТАНЦІЯ ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ ТРЕТЬОГО ГОСПІТАЛЬНОГО ОКРУГУ

Про роботу цієї життєво важливої служби у нових реаліях медичної реформи розповідає головний лікар Лубенської станції екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Юрій Вікторович Палига, який очолює станцію майже двадцять п'ять років і має величезний досвід роботи.

Сім районів області: Семенівський, Хорольський, Оржицький, Пирятинський, Чорнуський, Гребінківський та Лубенський із містом Лубни, входять до об'єднаного третього госпітального округу. Саме цей округ обслуговує  Лубенська СТАНЦІЯ екстреної медичної допомоги.
В кожному з вищевказаних районів на чергуванні постійно знаходиться два автомобілі, а в Лубнах п'ять. Загалом в окрузі щодня в наряді чергує сімнадцять карет швидкої допомоги. Це забезпечує велику мобільність і можливість надання вчасної допомоги потерпілим та хворим.
Оскільки робота Лубенської станції медичної допомоги і раніше, до реформи, була на високому професійному рівні, то зараз покращення в обслуговуванні найбільше відчули прилеглі райони.
Єдина база із центром у Лубнах стала вирішенням проблеми і головним опорним пунктом для шести районів.
Механізм реформування медицини не зовсім продуманий, але все вирішується в ході щоденної напруженої роботи та допомагає досвід.
Хоча всі бригади медиків на сьогодні складаються із висококваліфікованих спеціалістів, але ж є ще потреба у нових кадрах. Також більшість водіїв це чоловіки передпенсійного віку. 
Мабуть головна проблема тут стоїть в розмірі зарплатні, яка дуже мізерна для медиків, людей, які щодня рятують багато життів.
Це дуже нелегка робота, як морально, так і фізично.
Щодня, поспішаючи на екстрений виклик, медики, а в основному це молоді жінки, повинні взяти з собою повний комплект - фельдшерську сумку, мобільний апарат штучної вентиляції легень з кисневими балонами, який важить до двадцяти кілограмів, переносний електрокардіограф, акушерську сумку при потребі та багато іншого. А тепер уявіть собі, що з цим медичним обладнанням потрібно піднятися до хворого на п'ятий поверх. І з ним же повернутися до автомобіля, це в кращому разі, а іноді ще доводиться зносити на носилках пацієнта.
Ось такі нелегкі будні у людей, що обрали найблагороднішу професію.
Тепер поговоримо щодо нормативів приїзду швидкої за викликом. У світлі реформ нормативи обирали без урахування стану наших доріг. І хоча десять хвилин по місту і двадцять по району - прийнятий час прибуття за викликом, але ж наприклад, шлях до Засулля у зв'язку з ремонтом мосту збільшився, щоб доїхати до Чорнух, потрібно вдвічі більше часу, бо доводиться їхати через Пирятин, дорога напряму у жахливому стані.
Якщо раніше всі виклики приймалися безпосередньо диспетчером у Лубнах, то зараз все централізовано. Ви безпосередньо телефонуєте у диспетчерську Полтави, щоб почути голос диспетчера, іноді доводиться почекати певний час. По ситуації диспетчер  вже передасть виклик вільний бригаді медиків на планшет, яка найближча до вашого населеного пункту.
Як відомо, за новими стандартами, медицина катастроф тепер виїжджає тільки на екстрені ситуації, коли є безпосередня загроза життю.
У зв'язку з цим, кількість виїздів дещо зменшилася. Якщо раніше це було 60-90, то зараз це 50-60 викликів за добу.
Технічне та медикаментозне забезпечення станції добре, умови для роботи персоналу дуже комфортні, кімнати відпочинку із м'якими меблями і телевізорами, нехай ненадовго,але ж можна відпочити медикам, що чекають виклику.
Оригінальний ремонт зроблений у їдальні, де стало по домашньому затишно. Адже тут є все необхідне - холодильник, мікрохвильовка, пральна машина, плита з чайниками та необхідний посуд. 
Всі умови для роботи колективу медиків створені на вищому рівні завдяки керівнику Юрію Вікторовичу Пализі.
У Лубнах є медичне училище студенти якого проходять практику на станції екстреної медичної допомоги, та за словами Юрія Вікторовича, у цьому році жоден із майбутніх медиків не виявив бажання залишитися працювати тут.
Причина - мізерна зарплата. Більшість випускників націлені працювати у приватних клініках великих міст, та їхати до Польщі, Чехії і далі.
Ось така ситуація.
А для тих, хто залишається жити і працювати у Лубнах, передаємо ексклюзивну інформацію від головного лікаря станції екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Юрія Вікторовича. Це номер телефону, за яким вас уважно вислухають, номер диспетчера у Лубнах, зателефонувавши за яким, ви можете отримати швидку медичну допомогу - 0503097250.
Ходіть здорові!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...