• Головна
  • Делегати від лубенських чорнобильців відвідали Грузію
14:50, 13 лютого 2020 р.

Делегати від лубенських чорнобильців відвідали Грузію

Делегати від лубенських чорнобильців відвідали Грузію

 Делегація українських чорнобильців відвідала з офіційним візитом Грузію в рамках народної дипломатії.

З благословення Митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія, делегація українських чорнобильців відвідала з офіційним візитом Грузію в рамках народної дипломатії. До складу делегації входили представники різних громадських чорнобильських організацій Харківської та Полтавської областей. Очолив делегацію президент Міжнародної неурядової організації «Ветерани Чорнобиля», віцепрезидент з питань духовності і міжнародних зв'язків Харківської асоціації громадських організацій інвалідів-ветеранів Чорнобиля Петро Прокопенко.

У поїздці по братській країні українських чорнобильців супроводжував президент Союзу інвалідів Чорнобиля Західної Грузії Джамбул Джикия. У Кутаїсі, місті-побратимі Харкова, українська делегація взяла участь у святкуванні Давітоба - Дня царя Давида Агмашенебелі (Будівельника), який Православною церквою зарахований до лику святих.

Українські чорнобильці передали Митрополиту Кутаїському і Гаенатскому Іоанну (Гамрекелі) в дар Грузинської Православної Церкви ікону «Спас Чорнобильський», освяченої митрополитом Онуфрієм в Свято-Покровському монастирі Харківської та Богодухівської єпархії Української Православної церкви.

«Немає більше від тієї любові, як якщо покладеш душу свою за друзів своїх» (Ін. 15:13). Ці слова з Євангелія нагадав всім владика Іоанн, прийнявши цю святиню, і благословив подальше її місцезнаходження в Храмі св. Давида Агмашенебелі, що на Центральній площі міста Кутаїсі. Під час бесіди з членами делегації владика Іоанн згадав усіх чорнобильців, які пішли з життя, і особливо, свого попередника Митрополита Калістрата, який в 1986 році брав участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Члени делегації зустрілися з першим заступником мера Кутаїського муніципалітету Еремеішвілі. В ході зустрічей обговорювалися питання надання соціальної і матеріальної підтримки грузинським ліквідаторам, будівництва в Кутаїсі нового пам'ятника «Захисникам землі рідної ...», проведення виставки екологічного плаката, лекції українських лікарів з обміну досвідом в лікуванні чорнобильців, інші напрямки співпраці. Також українські ліквідатори відвідали місто Зугдіді, адміністративний центр краю Самегрело-Верхня Сванетія і однойменного муніципалітету. На зустрічі з мером Зугдіді Георгієм Шенгелія українські чорнобильці підкреслили, що зі свого боку будуть сприяти подальшому зміцненню економічних і культурних зв'язків наших міст.

Главі муніципалітету Зугдіді передали лист мера міста Лубни Олександра Грицаєнка з пропозиціями встановлення побратимських (партнерських) відносин. Георгій Шенгелія підкреслив, що місцева влада готова розвивати співпрацю з Україною і пропозиція від міста Лубни є добрим знаком. Завершився візит делегації форумом чорнобильців. В рамках заходу відбулося виїзне засідання Ради Міжнародного неурядового об'єднання «Ветерани Чорнобиля».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#чорнобиль делегація Грузія Лубни
live comments feed...