• Головна
  • Рейтинг відкритості: 100 найбільших міст України. На якому місці Лубни?
09:18, 17 лютого 2020 р.

Рейтинг відкритості: 100 найбільших міст України. На якому місці Лубни?

Рейтинг відкритості: 100 найбільших міст України. На якому місці Лубни?

Нещодавно в місті Київ програма Transparent cities/Прозорі міста втретє оприлюднила результати вимірювання прозорості 100 найбільших міст України, серед яких було і місто Лубни.

Нам вдалося поспілкуватися з операційною директоркою проєкту Анастасією Мазурок, яка розпіла, на якій сходинці цього року опинилося наше місто і які поради дають фахівці для досягнення кращих результатів.

Рейтинг відкритості: 100 найбільших міст України. На якому місці Лубни?, фото-1

Що таке рейтинг прозорості?

Анастасія Мазурок: "Рейтинг програми прозорості міст вимірює рівень прозорості 100 найбільших міст України за шкалою від нуля до ста. Трансперенсі Інтернешнл Україна — акредитований представник глобального руху Transparency International, що комплексно підходить до розробки та впровадження змін задля зниження рівня корупції.
ТІ Україна започаткувала програму “Transparent cities/Прозорі міста” у 2017 році. Її мета — подолати корупцію на місцевому рівні та запровадити найкращі практики прозорості та підзвітності.

Як ми розуміємо прозорість?

Це відкритість міськради до своєї громади. Це наявність у вільному доступі публічної інформації, яка має бути оприлюдненою. Наприклад: що є в реєстрі комунального майна, як здійснюються видатки бюджету, які є в громаді освітні об'єкти, як можна потрапити до дитячого садочка чи школи, доступ до соціальних послуг, інвестиційна діяльність, доступ до діяльності органів місцевого самоврядування і т.п. Це досить великий спектр вимірювання, який складається вцілому з 84-ох індекаторів, які покривають 14 різних сфер діяльності органів місцевого самоврядування і наявність усього цього покликана додати комфортного життя для населення.

Рейтинг відкритості: 100 найбільших міст України. На якому місці Лубни?, фото-2

Що ми можемо сказати про динаміку міста Лубни у рейтингу?
Ми вимірюємо прозорість вже третій рік і місто Лубни продемонструвало досить активну динаміку. Два попередні роки воно займало 96-97 позицію рейтингу, тобто майже повний аутсайдер. Цього року активність міста підвищилася і воно посідає 79-ту позицію з загальною сумою 32,5 балів. Тобто ситуація насправді покращилася, але, звісно, є над чим працювати.

Які ми можемо дати поради місту Лубни, аби наступного року воно піднялося в нашому рейтингу на вищу позицію.

У міста Лубни зараз ряд сфер, таких як, наприклад, соціальна політика, кадрові питання, закупівлі - 0 балів. Деякі з них є доволі складними для втілення, але, поряд з цим, деякі досить прості в реалізації і значна частина міст набрала максимум по цих сферах. Наприклад, - кадрова політика. Для того, щоб набрати балів у цій сфері, варто оприлюднювати більше даних щодо конкурсів, які проводяться на ті чи інші посади, біографію посадовців, які претендують на конкурси, додати інформацію про контакти депутатів, залучених осіб, тобто тих людей, до яких громадяни на місцях можуть безпосередньо звернутися для вирішення своїх питань, за порадою чи консультацією.

З приводу закупівель, пропонуємо активно реєструватися на спеціалізованих порталах, як то портал Дозорро, для можливості керувати закупівлями, аби бачити, що купується з державного бюджету за кошти платників податків. І так міські органи управління можуть централізовано бачити порушення, які здійснюють підпорядковані їм органи і оперативно на них реагувати. За нашим досвідом це суттєво підвищує ефективність використання цих коштів, а відтак, вивільняє ряд зекономлених коштів, які можуть бути використанні на корисні для громади речі."

Рейтинг відкритості: 100 найбільших міст України. На якому місці Лубни?, фото-3

На завершення додаємо нашим читачам посилання на офіційну сторінку Трансперенсі Інтернешнл, де ви можете подивитися, скільки балів набрало місто Лубни по кожній сфері: https://transparentcities.in.ua/lubny?fbclid=IwAR00ObjWkZ4CjwrpTmoA9td0dTtCBf2cVo-RFg5-UBfItksoitI-ToQtErE,
а також посилання на інфографіки та тези:
https://transparentcities.in.ua/novyny/oprylyudneno-rezultaty-reytyngu-prozorosti-mist-2019

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рейтинг прозорість міста Лубни
live comments feed...