14:16, 25 квітня 2020 р.

Чорний біль України

Чорний біль України

 Назавжди 26-та квітнева ніч залишиться для українців символом невимовного горя.

Цього року відзначаємо вже 34-ту річницю аварії на Чорнобильській АЕС.

Хоча сьогоднішні реалії змушують нас асоціювати ЧАЕС з підпалами сухої трави та рятувальними роботами справжніх героїв сучасності, ми не забуваємо тих, хто хоробро захищав весь світ більше 30-ти років тому. Великий уклін тим, хто захистив та продовжує боронити нас від лиха. Здоров'я вам, герої, та вічна пам'ять тим, хто навічно залишається в наших серцях.

Тільки за останній рік у засвіти відійшло 50 ліквідаторів аварії Лубенщини, а скільки їх по всій Україні.

Чорнобильська катастрофа – екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території України.

Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Чорнобильська атомна електростанція є символом наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. Трагедія, спричинена вибухом на її четвертому енергоблоці, не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.

Щоб запобігти подальшим викидам радіоактивних матеріалів, до кінця 1986-го року четвертий реактор АЕС був накритий спеціальним «саркофагом», збудованим руками сотень тисяч добровольців і мобілізованих солдат, і Чорнобильська АЕС була знову введена в експлуатацію.

Однак великі пожежі і аварії в 1991 та в 1996 роках привели до зупинення спочатку другого, а потім і першого реактора.

У 2000-у році був зупинений останній, 3-й реактор, і Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу.

У цей день вшануймо ліквідаторів, за їх сміливість та відвагу! Висловлюємо найщиріші слова вдячності та доземний уклін за високу громадянську позицію і схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...