• Головна
  • Як святкуватимуть Івана Купала в Лубнах
09:14, 6 липня 2020 р.

Як святкуватимуть Івана Купала в Лубнах

Як святкуватимуть Івана Купала в Лубнах

 У Лубнах щороку на свято Івана Купала відбувалися грандіозні дійства. У мікрорайонах та інших локаціях люди мали змогу гарно відпочити, поспілкуватися, послухати чарівних українських пісень та посмакувати різними стравами, особливо духмяним кулішем, звареним на відкритому вогнищі.

Наймасовішими були гуляння на центральному пляжі – загальноміські, та у шостому мікрорайоні – «на кар’єрі».

Сьогоднішнє свято Івана Купала, під час карантину, більшість лубенців проведуть у спогадах про торішні забавки, адже всі масові заходи – під забороною. Звичайно, знайдуться чимало охочих приватними компаніями погуляти біля річки та влаштувати веселощі, то їхні справи. А ми просто пригадаємо святкові моменти минулих років та ще раз нагадаємо про звичаї і обряди свята Івана Купала.

Популярне народне свято відзначається 6-7 липня. Івана Купала – це свято, яке взяло свій початок ще за часів язичництва, а виникло воно після Хрещення Київської Русі. Тоді його назвали святом Народження Предтечі, проте, попри введення християнства, повністю позбутися від язичницьких традицій не вдалося. Іоанн Хреститель - пророк, який хрестив Ісуса. Прийнято вважати, що свято Івана Купала називається саме на честь нього, благо імена співзвучні. Свято Івана Купала має свої традиції і звичаї.

В цей день умивалися росою, яка має особливі властивості саме на Івана Купала. Ще однією популярною традицією є нічні купання, розпалювання багаття та стрибання через нього. Згідно з одним із переказів, той, хто стрибне вище всіх, проживе майбутній рік у здоров'ї та щасті.

Дівчата в купальську ніч здійснюють свій обряд - пускання вінків по річці. У тому випадку, якщо вінок не потонув, а поплив як можна далі, його власника очікує швидке заміжжя і щасливе життя. Багато на Купала чинять ворожіння, намагаючись передбачити долю. Особливу популярність в ці дні мають купальські вінки, які плетуть з польових квітів і трави. Також на свято збирали цілющі трави та шукали магічну квітку папороті.

Але навіть якщо вам не вдасться знайти чарівну квітку, то не падайте духом, а просто побажайте собі і близьким щасливо пережити цей карантин і жити на позитиві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...