• Головна
  • 14 серпня — Маковея або Медовий Спас та початок Успенського посту
09:33, 14 серпня 2020 р.

14 серпня — Маковея або Медовий Спас та початок Успенського посту

14 серпня — Маковея або Медовий Спас та початок Успенського посту

14 серпня православні християни святкують Маковей або Медовий Спас. А також урочисто відвідують храм та освячують мед, фрукти та букети. 

В цей день традиційно освячують воду, трави, мак та квіти. Квіткові букети роблять з барвінку, жоржин, чорнобривців, айстр, м’яти, базиліку, полину, чебрецю, гвоздики, деревію та обов’язково в ньому повинні бути стиглі макові головки. Цими квітково-трав’яними маковійчиками прикрашають ікони, а за потреби використовують як зілля та обереги.

На Маковія обов’язково освячують водойми, колодязі та джерела. Вода вважається цілющою та використовується для лікування хвороб й очищення від негативу. В цей час пасіки наповнені медом й бджолярі освячують та пригощають ним інших.

Віряни збираються на Маковія біля річок, куштують мед та проводять приємно час разом. Господині випікають здобу з маком й пригощають нею дітей та бідних.

 В цей день не можна купатися, бо вода вже прохолодна та цвіте. Це може призвести до переохолодження та різних хвороб. 14 серпня починається піст, тому потрібно утримуватися від вживання м’яса, молочних та алкогольних продуктів. Триває він до 28 серпня, дня Успіння Пресвятої Богородиці.

Цей піст не перехідний та подібний за суворістю до Великого посту. Віряни повинні в цей період проявляти старання та дотримуватись певних обмежень.

 Кожного ранку та вечора потрібно молитися й просити допомоги в Пресвятої Богородиці. Це змінить життя на краще та допоможе позбутися гріхів й отримати Боже благословіння. Харчуватися потрібно сирою рослинною їжею. Хоча б раз необхідно відвідати храм, помолитися перед святинями та попросити здоров’я й добробуту всій родині. А також в перший день освятити воду, яка надаватиме довголіття, здоров’я та успіх.

 У цей період суворо забороняється неробство, жадібність, лихослів’я, погані думки та побажання. У піст заборонено святкувати весілля, бо це радість та урочистість, що не припустимо під час суворого утримання. Також не варто відвідувати розважальні заходи, переглядати ролики, фільми, передачі та грати за комп’ютером. Але це не означає, що потрібно сумувати, бо це теж негативні думки. Займіться краще духовним самовдосконаленням. Заборонені всілякі магічні ритуали, окультні заходи та гадання, бо це навіть не в піст вважається гріхом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...