09:43, 24 вересня 2020 р.
Вже до 2050 року Україні, дуже ймовірно, доведеться імпортувати питну воду
Дніпро обміліє вдвічі. Такі прогнози дають фахівці Інституту водних проблем і меліорації НААН.
5 років в країні фіксують маловоддя й посухи. У 2020 році річки обміліли настільки, що питання рекордного мілководдя вже двічі виносили на засідання РНБО. Адже це стало загрожувати національній безпеці.
Україна має один з найнижчих в Європі показників забезпеченості водою. Якщо щорічний доступ до водних ресурсів становить менше за 1,7 тис. куб. м на людину, то це вважається водним стресом. У нас є лише 1 тис. куб. м внутрішніх вод на жителя. Для порівняння, у Швеції та Німеччині - 2,5 тис., Франції - 3,5 тис., Великобританії - 5 тис. куб. м.
Клімат теплішає і проблема буде тільки загострюватися. Зими малосніжні, а дощі – здебільшого сильні, але короткі, тому вода не потрапляє в глибокі шари ґрунту і не наповнює підземні джерела. Тож в Україні фіксується ще й гідрологічна посуха. При цьому артезіанська вода використовується безконтрольно.
Болота висушені, а вони як раз могли б підтримувати рівень ґрунтових вод. Сусідня Білорусь, до речі, вже кілька років як почала відновлювати болота – якраз для того, щоб втримати нормальний рівень ґрунтових вод.
Польща, де води значно більше – 1,6 тис. куб. м на людину – вводить суворий контроль за використанням ресурсу, влітку там часто діють серйозні обмеження на полив. Поляки намагаються затримати воду на своїй території і виділили 3,6 мільярда дол. на будівництво водосховищ.
ООН вважає дефіцит води проблемою №1 у світі. І тільки в Україні використання води залишається дуже неефективним та нераціональним.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:00
Вчора
18:50
11 жовтня
16:30
11 жовтня
11:14
11 жовтня
live comments feed...