• Головна
  • 19 вересня - свято Михайла Чудотворця
10:25, 19 вересня 2019 р.

19 вересня - свято Михайла Чудотворця

19 вересня - свято Михайла Чудотворця

Михайлове чудо прийнято святкувати 19 вересня. Саме в цей день згадують порятунок храму чудотворцем в Хонах.

 Згідно Священному переданню, давним-давно недалеко від античного міста Гієраполі існувало цілюще джерело, поруч з яким християнин Архип побудував храм на честь архангела Михаїла в знак подяки за зцілення його дочки водами джерела від сліпоти. Однак, місцевим язичникам не сподобався храм, і вони хотіли знищити його, об'єднавши дві гірські річки і затопивши потоком води цю місцевість. Тоді Архип почав молиться Михайлу і архангел явився на землю. Він ударив мечем по горі, утворивши в ній ущелину і відвівши воду від храму. Місто, де відбулося це чудо, стало називатися Хони (розколина, отвір).

Прикмети на Михайлове чудо

Згідно з прикметами, цього дня наступають перші ранкові заморозки. Також прийнято вважати, що якщо верхівки беріз ще зелені, значить зима буде ранньою. Визначали, якою буде зима, і за листям осики: якщо воно падало на землю лицьовою стороною, то прогнозували холодну і затяжну зиму, а якщо зворотньою - зима буде теплою. Якщо в цей день тепла погода, значить осінь буде затяжною. Крім того, кажуть, що в цей день не бажано мити голову – можна "змити розум".

Що не можна робити в Михайлів день

Як і в інші православні свята, на Михайлове чудо, не можна працювати, бо будеш покараний самим архангелом Михаїлом. В крайньому випадку, всі справи радять завершити до обіду. Також 19 вересня не варто сваритися з близькими. Вважається, що негативна енергія повернеться до того, хто лається, в багаторазовому розмірі. Не варто в цей день викидати їжу, її радять віддавати людям або тваринам. Традиції святкування Михайлового чуда В Михайлів день прийнято ходити один до одного в гості. Раніше в цей день збиралися на братчину - збори сільського або міського співтовариства, на яких вирішувалися внутрішні питання. Господині накривали столи пирогами з різноманітними начинками з нового врожаю. Також у цей день прийнято молитися чудотворцю Михайлу і ставити свічку за здравіє. Зазвичай у Михайла просять щастя, миру в сім'ї і здоров'я.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Культура #релігія
live comments feed...