• Головна
  • Обережно, сказ домашньої тварини
11:18, 13 лютого 2020 р.

Обережно, сказ домашньої тварини

Обережно, сказ домашньої тварини

За даними Головного управління Держпродспоживслужби, з початку  2020 року на території Полтавської області зареєстровано 3 неблагополучних пункти по сказу, де захворіло та загинуло 3 тварини – 2 собаки та 1 лисиця.

Останній випадок сказу зареєстрований у с. Білогуби Семенівського району, де захворіла та загинула собака породи Алабай (САО) віком 4 роки, яка не була щеплена проти сказу. Від покусів собакою постраждала жінка, що доглядала за твариною.

Як зрозуміти, що у тварини саме сказ?

Важко діагностувати сказ, просто поглянувши на тварину.

Проте вас має насторожити її дивна поведінка.

Деякі тварини поводяться збуджено та агресивно, у них сильне слиновиділення, а інші – навпаки, виглядають ніби сором’язливими, і це найбільш розповсюджений тип поведінки хворої тварини.

Дикі тварини, які мають сказ рухаються повільно, людина може легко наблизитись до них. Але це не типово для них, і робити так в жодному разі не варто!

Інші розповсюджені симптоми:

їсть неїстівні предмети; змінюється звук гавкання у собак; бігає без причини.

Надати точну діагностику тварині може лише лабораторний тест, тому що деякі вищезгадані симптоми тварина може мати й за інших проблем зі здоров’ям, наприклад, при отруєні.

Джерелом та резервуаром збудника сказу є дикі та свійські хижі тварини, що належать до класу ссавців. Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, зокрема собаки, для яких укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі.

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області вкотре нагадує,  відмова або ненадання тварини для проведення щеплення проти сказу є порушенням чинного законодавства, зокрема, вимог статті 107 КУпАП, статті 37 Закону України «Про ветеринарну медицину», пункту 5 «Інструкції про заходи щодо профілактики та боротьби зі сказом тварин» та передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

Наголошуємо!Для запобігання виникнення сказу потрібно регулярно (щороку) проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, інформувати службу ветеринарної медицини, або доправити тварину для огляду у ветеринарну установу.

У випадку виявлення контакту домашніх тварин з тваринами дикої фауни повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини для проведення відповідних заходів, з метою попередження зараження та загибелі домашньої тварини.

Вакцина наявна в області у достатній кількості та є безкоштовною в державних лікарнях ветеринарної медицини. Оплатити необхідно лише допоміжні матеріали (шприц, тощо).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сказ профілактика рекомендації
live comments feed...