• Головна
  • Чи справді в аптеках Лубен незаконно виготовляли ліки?
14:50, 2 березня 2020 р.

Чи справді в аптеках Лубен незаконно виготовляли ліки?

Чи справді в аптеках Лубен незаконно виготовляли ліки?

Останнім часом все частіше на прилавках аптек з"являються нові ліки.  Держлікслужба України контролює якість ліків на етапі виробництва, ввезення в Україну, під час продажу в аптечних закладах. Кожного дня інспектори Держлікслужби України відправляють на контроль десятки зразків лікарських препаратів. Якщо виявляється, що лікарський засіб є неякісним, відповідне розпорядження надсилається електронною поштою до усіх суб’єктів господарювання. Протягом 48 годин розпорядження отримує особа, що відповідає за якість лікарських засобів на підприємстві, оптовому складі або в аптеці, вилучає неякісні лікарські препарати та відправляє на утилізацію. 

Лікарські засоби повинні проходити не тільки контроль, а й мати відповідні документи та бути сертифікованими. 

Не так давно Лубни сколихнула інформація про те, що в декількох аптеках міста виготовлялися та реалізовувалися фальсифіковані ліки. Тоді проводилися обшуки, вилучалася продукція та документація, триває слідство. 

Але не все так однозначно в цій історії. 

Підприємство ГТОВ "Л-Фарма" з використанням власних подужностей виготовляло харчові та біологічно активні добавки. 

Біологічно активні добавки (БАДи), на відміну від ліків, НЕ ЛІКУЮТЬ. Вони можуть справляти профілактичну дію, отже, БАДи може приймати виключно ЗДОРОВА ЛЮДИНА. Тобто, БАДи — НЕ ЛІКУЮТЬ!  ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ ТА БАДи НЕ Є ВЗАЄМОЗАМІННИМИ! Відповідно, вимоги до БАДів та лікарських засобів абсолютно різні.

Проте, під час обшуку було вилучено якраз біологічно активні добавки, які не підлягають такій сертифікації, як лікарські засоби. На всі вилучені препарати рослинного походження була наявна відповідна документація, тобто висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи. Але комусь дуже хочеться, щоб добавки стали ліками. 

Що стосується упаковок, то "Л-Фарма" ніколи не виготовляло жоден препарат, який потім пакувався в блістери. Підприємство не працює з таким видом пакувань. Але в цьому "Л-Фарма" також звинувачують.

Третє звинувачення: ніби-то "Л-Фарма" незаконно виготовляло лікарські засоби, які потім реалізовувало під виглядом відомих фармацевтичних брендів. Погодьтеся, виходить якось нелогічно. Маючи в наявності всі відповідні дозволи та сертифікати, підіймати імідж конкурентам

Таким чином, вже й саме підприємство не зовсім розуміє, в чому ж насправді його звинувачують. Залишається сподіватися на професіоналізм та неупередженість слідства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фальсифікат ліки добавки Лубни
Оголошення
live comments feed...