15:22, 5 березня 2020 р.
Туберкульоз у Лубнах
На вулиці з поетичною назвою імені Пушкіна, у будинку, де колись проживала Віра Роїк, знаходиться Лубенський обласний протитуберкульозний диспансер.
Тут працюють лікарі, які щоденно допомагають хворим на туберкульоз долати тяжку хворобу, а також надають консультації і медичну допомогу тим, хто звертається вперше, щоб обстежитися.
- Захворюваність на туберкульоз за останні п’ять років має тенденцію до стабілізації, - розповідає Марина Павлівна Гребенюк, головний лікар диспансеру. Але це не така вже й обнадійлива ситуація, з огляду на те, у кого саме ми виявляємо захворювання.
Іноді є такі пацієнти, у яких ми діагностуємо туберкульоз у важкій стадії, госпіталізуємо їх, а через три дні вони помирають, тому що відбуваються вже незворотні процеси у легенях. На жаль, люди не слідкують за своїм здоров"ям, у більшості випадків вчасно не звертаються за медичною допомогою, бояться фінансових витрат на лікування і обстеження та думають, що якось все пройде саме собою.
Люди із запущеною формою туберкульозу є потенційно небезпечними для найближчого оточення, власне у таких пацієнтів під час обов"язкового обстеження рідних, виявляємо у когось із них перші ознаки захворювання.
Якщо у людини при обстеженні діагностуємо туберкульоз, тоді досліджуємо, де саме він міг заразитися, з ким контактував останнім часом, потім вже обстежуємо тих людей, йдемо поетапно по такому собі ланцюгу, і в цьому полягає наша робота.
Туберкульоз – це інфекційна хвороба, її контролювати дуже важко, особливо з теперішніми міграційними процесами у суспільстві. Люди десь виїжджають на заробітки і умови їхнього проживання не завжди комфортні, вони можливо погано харчуються, застуджуються. А головна профілактика захворюваності на туберкульоз – це здоровий спосіб життя, якісне харчування, стабільний емоційний стан, міцний імунітет.
Не секрет, що людина може захворіти на туберкульоз навіть після пережитого раптового потрясіння, організм не справляється зі стресом, ослаблюється імунний захист і тоді з"являється хвороба. Особливо вразливі люди, які вже мають певні захворювання – набутий ВІЛ, цукровий діабет, виразки, астма, ревматичні захворювання з вживанням гормонів, алкоголізм, наркоманія.
Наш диспансер обслуговує пацієнтів з Лубен і району, прилеглих районів: Чорнухинського, Пирятинського, Хорольського, Оржицького, - тих, які входять до госпітального округу.
Зараз є всі можливості для того, щоб контролювати лікування на відстані. У нас є оргтехніка, у пацієнтів є смартфони, ми їх обстежуємо, встановлюємо діагноз, призначаємо лікування, замовляємо ліки, розробляємо схему лікування і пацієнт щодня, перебуваючи вдома, по скайпу чи відеозв"язку у режимі онлайн, вживає препарати і називає їх, а лікар бачить, як це відбувається. На сьогоднішній день у нас таких пацієнтів 25.
Майже всі пацієнти зараз лікуються амбулаторно. Пацієнтів із важкою формою захворювання ми направляємо на стаціонарне лікування до Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру. Амбулаторні хворі після двох тижнів прийому препаратів, вже не можуть заразити людей із найближчого оточення. Треба просто дотримуватися всіх правил гігієни. Всі ліки безкоштовно надаються безкоштовно пацієнтам за державний кошт, окрім тих, які потрібні для інших супутніх захворювань.
Надалі, у процесі реформування, ми, надіюсь, будемо працювати у звичному режимі вже як консультативно-діагностичне відділення №3 Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру. У нашому закладі працює лабораторія для виявлення і моніторингу лікування, є рентгенапарат та досвідчені лікарі-пульмонологи, фтизіатри. Всі необхідні обстеження і аналізи ми робимо тут, на місці.
Окрім основних пацієнтів, до нас часто звертаються за консультацією звичайні хворі пульмонологічної групи, щодня відвідувачів багато. Але хочу зазначити, що за мій, більш ніж двадцятирічний час роботи, ніхто ще не заразився у нашому диспансері, спілкуючись із хворими на туберкульоз. У нас створено всі умови, щоб запобігти таким випадкам – постійне провітрювання, цілодобово працюють бактерицидні лампи, вологе прибирання.
Якщо навіть у когось діагностується захворювання на туберкульоз, не потрібно панікувати. Туберкульоз успішно лікується,головне - уважно дотримуватись призначення лікаря. І все буде добре.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:47
Вчора
live comments feed...