12:47, 6 березня 2020 р.

Лубни у димовому полоні

Лубни у димовому полоні

Прекрасна весняна пора радує погожими деньками, повітря освіжає.

Як прикро, коли повертаючись після робочого дня додому, заходячи на рідну вулицю, відразу поринаєш у клуби диму, що стеляться по всьому кутку і не дають вільно дихати.

А це сусіди близькі просто вирішили спалити у себе на городі торішнє листя, яке ще сире, і всяке сміття після зими. Ця процедура у різних кінцях нашого міста починається приблизно в один і той же час – після 17-ї години вечора.

Всі пораються по господарству після роботи, а ще надіються, що після 17-ї вечора ніяка служба вже не зможе виїхати на місце і оштрафувати порушника.

Спалювання сухого листя, трави і сміття – заборонено законом.

Спалюючи опале листя, ви стаєте шкідником-порушником, адже порушуєте Закон, суперечите Конституції України, як основному закону держави, де стаття 50 гарантує кожному право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.

Спалюючи рослинні залишки, ви відразу порушуєте цілий ряд норм чинного законодавства:

Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища»;

Закон України «Про охорону атмосферного повітря»;

Закон України «Про благоустрій населених пунктів»;

Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій;

Правила утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України.

За порушення норм передбачена адміністративна, а в деяких випадках, і кримінальна відповідальність. Порушення, здійснені в межах міста, територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а згідно зі статтею 152 КУпАП, штраф за багаття для громадян становлять 340-1360 гривень, а для посадових осіб і підприємств – 850 – 1700 гривень.

Крім того, місцева влада має право приймати додаткові рішення про неприпустимість розведення багать.

Як діяти і куди звертатися, якщо палять листя?

– По-перше, в поліцію, телефон 102. Патруль виїжджає на виклик і складає протокол про адміністративне порушення. Подбайте про фотофіксації факту порушення. Після прибуття поліції наполягайте, щоб був складений протокол про адмінправопорушення.

– По-друге, телефонувати до інспектора муніципальної поліції Лубен, який також має право складати протокол про адміністративне порушення. Діючий телефон чергового інспектора: 72-991.

Давайте будемо поважати існуючі правила і один одного, адже у димовому полоні важко не тільки здоровим людям, особливо страждають сердечники, астматики, діти.

Лубни у димовому полоні , фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дим спалення листя трава Лубни
live comments feed...