• Головна
  • П'ять ознак сильної особистості
16:50, 11 березня 2020 р.

П'ять ознак сильної особистості

П'ять ознак сильної особистості

П'ять ознак сильної особистості. А у вас вони є?

Сильні люди зовсім не обов'язково повинні бути холодними і байдужими. Просто вони навчилися надавати всьому саме таке значення, якого заслуговує кожна конкретна річ або ситуація, щоб позбавити себе від негативного впливу. Дуже часто слова «сильна особистість» викликають неприємні асоціації і створюють напруженість і дискомфорт. Є ті, хто вважає таких людей нездатними на поступки. Вони бачать в них егоїстів, які шукають (як здається на перший погляд) задоволення лише власних інтересів і не приймають пропозиції та поради інших. Насправді все це далеко від реальності.

Звичайно, коли розмова заходить про людську особистість, тут завжди є багато нюансів. Не можна навішувати «ярлики» і ділити людей на «чисто» інтровертів, екстравертів, залежних, незалежних, інтуїтивних та інших. Проте, коли ми говоримо «сильна особистість», ми маємо на увазі певні характеристики. У психології таких людей називають терміном «стійка особистість» (психологічна стійкість). Тобто це може бути як інтроверт, так і екстраверт, але людина незламна, що володіє здатністю «залишатися на плаву» посеред незгод.

До вашої уваги 5 ознаках сильної особистості, щоб ви краще розуміли таких людей і могли ідентифікувати ці ознаки і в себе теж.

1. Сильні люди не люблять виправдань. Сильна особистість має досить конкретні життєві принципи: вона вчиться на своїх помилках і успіхах, діє усвідомлено, з усією відповідальністю, скромно, але рішуче. Це пояснює, чому вони не люблять напівправду, не терплять брехні, а також виправдань і людей, які тільки те й роблять, що зволікають і тягнуть час. Для сильної людини це марна трата часу, це перешкоди на шляху до досягнення поставленої мети. Їхнє бачення світу інше: вони звикли діяти без зволікань. Мета для них - найкраща мотивація до дії і боротьби. Так що люди, які постійно шукають відмовки, помилкові виправдання і причини своєї бездіяльності для них абсолютно непрактичні і «незручні» в спілкуванні.

2. Вони дуже обережні у виборі людей, не кожен зможе стати частиною їхнього життя. Якщо і є щось, що визначає сильну людину як таку, то це її здатність контролювати свої внутрішні мотиви: вона знає, що хоче і чого не хоче. Це знання прийшло до неї з минулого, коли хтось підвів, розчарував або зрадив. Однак вона не замкнулася в собі, не стала підозрілою і холодною, вона показує оточуючим свою відкритість, але не соромиться при цьому застосовувати адекватний психологічний фільтр. Вона не допустить в своє життя тих, з ким некомфортно, хто порушує  внутрішній спокій.

3. Їй не подобаються бездушні, егоїстичні і претензійні люди. Сильна і психологічно стійка людина насправді дуже скромна і чутлива. Вона цінує по-справжньому важливі речі, ті, що не втрачають своєї значущості згодом і забезпечують наше благополуччя: друзі, люди, які несуть в собі світло, а не бурю, партнери по життю, з якими встановлюються стійкі відносини ... І, звичайно, все це йде врозріз із егоїстичною поведінкою інших людей, тих, хто не вміє цінувати прості (але найголовніші) речі в житті, які неможливо купити за гроші, але які роблять нас неймовірно багатими - взаємна повага і щастя.

4. Отже, одна з головних рис, характерних для сильної особистості, - це її психологічна стійкість. Треба сказати, що деякі терміни є настільки ж актуальними в області особистісного зростання і розвитку, як цей. Це здатність долати життєві труднощі і емоційний біль. І з'являється вона якраз після отримання подібного досвіду. Таким чином, сильна особистість змогла винести урок зі свого страху, подолати його, щоб врешті-решт домогтися поставлених цілей. Ці психологічні інструменти допомагають їй рухатися вперед, не побоюючись бути сприйнятливою до того, що підносить її життя, і в той же час точно знати, чого вона «ніколи не прийме».

5. Сильна особистість не відчуває потреби всім подобатися. Про це ми вже згадували на початку. Сильна особистість подобається далеко не всім, тому що її не розуміють. Багато хто просто не знають (або не можуть повірити), що у цієї «занадто спокійної» і «самовпевненої» людини насправді добре і чуйне серце, яке навчилося жити в самого життя. Ця людина знає, чого хоче, і не має наміру втрачати дорогоцінний час. Поступово, протягом свого життя, сильна людина дізнається, що деякі речі приносять багато страждань і розчарувань, і більше не намагається всім догодити. Для неї це нелогічно і марно. Тому сильна людина не буде переживати, якщо хтось із оточення не приймає її такою, якою вона є. Вона знає, що дійсно важливі тільки найближчі люди, вони заслуговують поваги і любові. Тож старайтеся розвивати в собі психологічно стійку особистість.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...