• Головна
  • Екологічна катастрофа на Лубенщині
10:20, 25 травня 2020 р.

Екологічна катастрофа на Лубенщині

Екологічна катастрофа на Лубенщині

 Мешканці села Вовчик Лубенського району нині живуть в умовах нестерпного смороду, серед нечистот, які виливаються з колишньої ферми.

Причина в тому, що покинуту ферму орендували невідомі іноземці-азіати. Щодня на ферму підвозяться відходи виробництва - нутрощі забитих тварин, які у подальшому процесі переробки виварюються у чанах.

Як стало відомо, оброблені нутрощі відправляють десь далі, а смердючу рідину після них виливають прямо у наспіх викопані ями неподалік.

Ями час від часу переповнюються і всі нечистоти розливаються селом. Селяни обурені, вони вже бояться брати воду з криниць та пускати дітей на вулицю, щоб не потруїлися. Адже невідомо, які хімікати використовуються у процесі виробництва.

Попередньо іноземці, що орендують покинуту ферму оголосили, що будуть виробляти свічки, але не так сталося. Коли яма з відходами переповнюється, іноді підприємці наймають асенізаторський автомобіль, який відкачує нечистоти. Та далеко не вивозять, а зливаються нечистоти відразу ж за селом, на луки. Після численних скарг селян нечистоти почали вивозити на лубенські очисні споруди.

Так що і Лубнам вистачило цих смердючих відходів. Жителі села вимагають закрити виробництво, та їх ніхто не чує. Хоча орендарі працюють без жодних дозволів. Це також підтвердив і голова Лубенської районної адміністрації Олександр Циганенко. У телефонній розмові він зазначив: "Дозволи на дане виробництво ніхто не отримував. У нас була створена робоча група із спеціалістів, які виїжджали на місце і зафіксували порушення. Зафіксували автомобіль, який неправомірно зливав нечистоти у солоні озера. Всі зібрані матеріали задокументовано і передано до поліції."

Правоохоронці Лубен вже відкрили кримінальне провадження по цій справі та провели обшуки на виробництві. Поки що ніяких подробиць вони не розголошують.

Залишається тільки сподіватися, що справедливість буде встановлена. Напрошується тільки одне питання: кому із лубенських чиновників гроші не пахнуть?

Адже іноземцям хтось таки дозволив заїхати у Вовчик, орендувати приміщення ферми і труїти земляків.

Екологічна катастрофа на Лубенщині, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...