13:09, 26 травня 2020 р.

Злодії Лубенського повіту

Злодії Лубенського повіту

Архівні документи краєзнавчого музею імені Гната Стеллецького продовжують відкриваюти нам цікаві історії минувщини. Ось про що писало видання ''Сільські новини'' 1907 року:

''У селі Мацьківці (лубенського повіту.) цієї зіми розвелось стілько злодіїв, що життя не стало через них. Вони „робили“ спільно, караючи зрадників і до того налякали людність, що всі боялись і балакать про славетні вчинки злодійської банди.

Начальство ж за боротьбою з „крамолой" на се не звертало ніякої уваги. Нарешті, бандіти зарвались, спаливши хату з помсти. Терпець увірвався і мацьківчане порішили заслать на поселення 17 душ, на яких мались вказівки, що вони певно належали до злодійського гурту. Троє з них парубки, решта ж сімейні. Всіх 17 —одведено до лубенської тюрми. Тепер на селі тихо і мирно, про крадіжки не чуть. В хуторі Стадні, лубенського повіту, 8-го сентября ось яка трапилась смішна подія.

Стадні —відомі своїм злодійством: крадуть, що тільки попадеться під руки. Украли невідомі в паровому млині паса та й продали його одного чоловікові за 80 карб. У того чоловіка є кінна молотілка; але недовго він користувався тим пасом, бо хтось од його через три ж дні знов украв, коли дядько саме перевіз свою молотілку до другого чоловіка, щоб обмолитити тому хліб. Але хазяїн перекупленого паса заявив поліції й тепер заарештовано через підозріння в тій крадіжці три місцеві чоловіки. С. Велика-Селецька (луб. пов.).

При ревизії у потребительській крамниці виявилось, що в касі немає багато грошей. На запитання, де гроші?-- крамарь одповів „не знаю". Його обшукано і знайдено 240 карб, грошей. Після цього крамаря д. Вакуленка, колишнього старшину, з посади зкинуто, хоч гроші знайдені не у його, а у його помішника-зятя. На послідньому зібранню товариства виявилось, що голова товариства, якому було доручено купить дошок, переплатив на їх.

Виправдуючись, він нарізався на члена, що приставив дошки і образив його, а той не довго думаючи запалив голову по лицю. На сьому і кінчилось зібрання. Виникша колотнеча тепер загрожує істнуванню товариства, бо „істінно-руські“ елементи, що провалились тепер (з добродієм Вакуленком на чолі), бунтують. З газети "Рада" 1907 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...