Культурно-освітня робота в Лубнах

Ця розповідь буде не про сучасні реалії, до вашої уваги екскурс у минуле лубенської культури.

Спогади від першої особи, яскравої жінки, яка добре відома у нашому місті і все своє життя присвятила культурно-освітній роботі.

Ніна Гаврилівна Махно, яка й на заслуженому відпочинку знаходить час, щоб одягти національний український стрій та разом із колежанками подарувати гарну пісню лубенцям.

Ще молодим дівчам, закінчивши навчання у Полтавському кооперативному технікумі, вона зрозуміла, що втрачає щось дуже важливе в своєму житті. Адже ще у школі не розлучалася з баяном, вміла і любила співати. Ось тоді, в кінці семидесятих років, вона кардинально міняє своє життя і їде навчатися до Київського національного інституту культури, тоді ще імені Корнійчука, на відділення хореографії. По закінченні навчання вона поринула у свою стихію - організувала кілька танцювальних дитячих колективів у селах Хорольського району і скрізь встигала. Коли доля закинула її у Лубни в 1978 році, і тут вона знаходить для себе кілька напрямків культурно-освітньої роботи.

Працювала кілька років художнім керівником в Лубенському технічному училищі, при цьому на всіх творчих конкурсах підготовлені нею студенти займали призові місця. Ніна Гаврилівна розповіла про сам дух тієї епохи, коли головним завданням культурно-освітньої роботи було виховання людей і прославлення праці людини.

Сьогодні маємо дещо інші приорітети, живемо дистанційно, спілкуємося дистанційно, отримуємо і розвиваємо свою культуру теж дистанційно, за допомогою новітніх гаджетів. А були часи, коли на честь передовиків виробництва в місті і селі організовували вечори відпочинку, шанували людей щирою піснею, відпочивали і спілкувалися наживо. На кожному підприємстві, у сільських клубах, діяли аматорські гуртки художньої самодіяльності, театральні колективи, духові оркестри.

Може нині це здається для когось смішним, але тодішні агітбригади культпрацівників, які роз'їжджали по селах і виступали прямо на колгоспних ланах, перед комбайнерами, трактористами, доярками і полільницями, мали велике значення. Вони давали людям відпочинок, живе слово і підбадьорювали піснею.

Лубенці старшого віку добре пам'ятають той час, коли у центральному парку біля танцювального майданчика стояла сцена і кожної суботи та неділі там проводилися культурно-масові заходи. Звучали духові оркестри, виступали вокально-інструментальні ансамблі, аматори сцени із різних підприємств міста. Свята проводів зими і зустрічі весни, День торгівлі, Дні працівників усіх галузей промисловості обов'язково організовувалися у парку з піснями і танцями, іграми і розвагами, з виїздом торгівельних яток.

І майже всі жителі міста знали, що у вихідні дні вони можуть прийти до парку і потрапити на свято. Звичайно ж повернути те, що було колись, неможливо, але спогади і духовні цінності заборонити неможливо.

Покоління семидесятників вже навчилося користуватися новітніми досягненнями інформаційних технологій, а чи навчиться покоління 2000-х, яке від народження вміє користуватися комп'ютерною технікою, живому людському спілкуванню?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
КП «Лубни-водоканал» просить абонентів терміново сплатити за послуги з водопостачання та водовідведення та оплатити борги за попередній період ( в разі наявності таких). В період карантину стрімко знизились надходження оплат за послуги від абонентів КП «Лубни-водоканал», тому підприємство не має коштів в повному обсязі розрахуватися за електроенергію. Наразі КП «Лубни-водоканал» попереджено про відключення об’єктів водопостачання від електроживлення і, як...
Освіта
Лубенська спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів N6 отримала чергову перемогу. Цей заклад на 4-му місці в обласному рейтингу результатів ЗНО серед 303 навчальних закладів Полтавщини! Це визначна перемога всього педагогічного колективу. Вітаємо!
Екологія
Дніпро обміліє вдвічі. Такі прогнози дають фахівці Інституту водних проблем і меліорації НААН. 5 років в країні фіксують маловоддя й посухи. У 2020 році річки обміліли настільки, що питання рекордного мілководдя вже двічі виносили на засідання РНБО. Адже це стало загрожувати національній безпеці. Україна має один з найнижчих в Європі показників забезпеченості водою. Якщо щорічний доступ до водних ресурсів становить менше за 1,7 тис. куб. м на людину, то це...
Культура
На правому березі річки Сліпорід розташоване мальовниче козацьке село Ісківці. Саме тут, у центрі, біля ошатного діючого будинку культури вже четверте століття росте дуб-велетень, який є пам’яткою природи. Чимало історичних подій довелося побачити йому, а його велетенська крона, наче голова мудрого старця, пам’ятає всі легенди Ісковець. За легендами та переказами його засновником був запорожець Юсько (Йосип), якому вдалося вирватися з тяжкої турецької нево...
Політика
Розпочалася гаряча пора місцевих виборів. Лубенська ТВК вже прийняла документи та офіційно зареєструвала перших кандидатів на голову Лубенської ОТГ і депутатів. Але вчора, 22 вересня, сталася така прикра подія - в приміщенні, де знаходиться ТВК, зникло світло. І ТВК у повному складі спокійно пішли додому. Це по крайній мірі, безвідповідальність, особливо після обіцянки мера Грицаєнка О.П. контролювати забезпечення територіальної виборчої комісії. І цілком...
Суспільство
У селі Клепачі Лубенського району 20 вересня було відкрито і освячено новозбудований храм Різдва Пресвятої Богородиці. Споруджувався храм за проєктом лубенської архітекторки Ірини Казакової, під керівництвом прораба Олександра Піддубного. Всі роботи по будівництву храму фінансувалися родиною Михайленків. Настоятель храму отець Димитрій відслужив першу святкову службу.
Суспільство
Наслідки розгорнутої фахівцями юстиції роботи, спрямованої на погашення заборгованості по заробітній платі, істотно відчуваються впродовж 2020 року. Так, цьогоріч державні виконавці на користь мешканців Полтавщини, Сумщини та Чернігівщини вже стягнули близько 30 мільйонів гривень боргів по зарплаті. «Виявлення майна боржника, проведення опису, його оцінка та передача на реалізацію – це невичерпні етапи процедури примусового виконання рішень суду щодо стягн...
Різне
В Україні 22 вересня відзначається День партизанської слави. У цей день згадуємо тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи власного життя у лихоліття 1941-1945 років. Сьогодні у нашій країні знову точиться війна і на Донбаській та Луганській землях теж є ті, хто у підпіллі чинить спротив російським загарбникам. До повного визволення України ми не знатимемо їх імен. А сьогодні згадаємо тих, хто був у складі підп...
Суспільство
Плануєте одружитися з коханою людиною, але не знаєте, які документи необхідні для подачі заяви про шлюб? – Тоді розповідаємо. Для того, аби подати до відділу ДРАЦС заяву про реєстрацію шлюбу, необхідні наступні документи: ●паспорт або паспортний документ; ●для тих, хто раніше був у шлюбі – документ, що підтверджує його припинення. Документи, видані компетентним органом іноземної держави, повинні бути відповідним чином легалізовані, якщо інше не передбачено...