• Головна
  • Чотири життєвих правила, які допоможуть вам процвітати в складному світі
13:37, 26 червня 2020 р.

Чотири життєвих правила, які допоможуть вам процвітати в складному світі

 Чотири життєвих правила, які допоможуть вам процвітати в складному світі

 У кожної людини свій шлях, але ви можете навчитися приймати правильні рішення, щоб ефективно функціонувати в сучасному світі. Чого ви навчилися до цього моменту, що допомагає вам вести щасливе і повноцінне життя? Які правила, моделі, принципи та раціональні уявлення ви засвоїли за останні 20,30,50 або 60 років життя?

До життя не додається керівництво, і воно здається таким складним. Люди знають багато правил і принципів доброго життя, але вони рідко застосовують їх. Вони роблять те, що, здається, допомагає їм в короткостроковій перспективі, однак постійно виявляють перешкоди на життєвому шляху. За великим рахунком, ми всі хочемо отримувати найкращі результати. Наступні правила служать нагадуванням про те, що вам потрібно проаналізувати, що ви зробили, що робите і що зробите, щоб стати кращими.

Правило № 1: Життя – це сприйняття Сприйняття впливає на реальність. Те, як ви мислите, інтерпретуєте або розумієте речі або людей, унікальне для вас. Ваше поточне сприйняття визначається минулим досвідом, цінностями, переконаннями і особистістю. Дуглас Адамс одного разу сказав: «Все, що ви бачите, чуєте або відчуваєте будь-яким чином, є специфічним для вас. Ви створюєте всесвіт, сприймаючи його, тому все у всесвіті, який ви сприймаєте, специфічне для вас». У людей різні погляди на життя. Уявлення іншої людини про те, що добре, правильно чи краще, не збігається з вашими. Те, як ви дивитеся на життя, спрямовує ваші дії і визначає вибори, які ви робите. Але вони не позбавлені «сліпих плям» – речей, про які ми не знаємо; вони заважають нам помічати важливе і робити раціональні або об’єктивні судження. Ми не можемо втекти від наших недоліків, але ми можемо усвідомити їх і докласти зусиль, щоб звести до мінімуму вплив «сліпих плям». Потрібно зберігати неупередженість і вдосконалювати себе, коли ми виявляємо недоліки в мисленні. Не бійтеся задавати необхідні питання, будьте досить сміливими, щоб змінити своє мислення, коли ви виявите сліпу пляму. Один з кращих способів поліпшити сприйняття і зменшити недоліки – це вдосконалити ментальні моделі, уявлення про реальний світ. Ментальні моделі впливають на те, як ми сприймаємо проблеми і інших людей. Поліпшення і розширення сприйняття також може допомогти вам робити кращі вибори, вирішувати проблеми швидше, працювати ефективніше, вести переговори на високому рівні і навіть бути щасливішими.

Правило № 2: Знання – це нові гроші Чому найрозумніші і зайняті люди в світі знаходять час для цілеспрямованого навчання, в той час як інші виправдовуються тим, наскільки вони зайняті? Мабуть тому, що інтелектуальний капітал завжди буде перевершувати фінансовий. Знання стають все більш цінними – ваші навички, обізнаність та компетентність (минуле, сьогодення) або допомагають вам просуватися по кар’єрних сходах, або перешкоджають вашому прогресу. Щоб процвітати в сучасному світі, ви повинні постійно адаптуватися – постійно розучуватися і переучуватися. Найуспішніші люди в історії вчилися протягом усього життя. Вони усвідомлювали необхідність рости і поглиблювати розуміння самих себе і цікавих предметів. Було б розумно піти по їх стопах. Навчання протягом усього життя – це «безперервне, добровільне і самовмотивоване» прагнення до знань з особистих або професійних причин. Придбання правильних життєвих і кар’єрних навичок у міру зростання – відмінний спосіб стати незамінним. Це означає пошук фундаментальних ресурсів, правильних інструментів, систем і моделей для того, щоб орієнтуватися в складному світі, в якому ми живемо. Це також означає використання різних засобів досягнення мети. Повертайтеся до самонавчання якомога частіше.

Правило № 3: Те, ким ви будете в майбутньому, залежить від того, що ви робите сьогодні Складання планів щодо вашого майбутнього «Я» – один з кращих кроків, які ви можете зробити, щоб процвітати в житті і насолоджуватися реальністю. Чого хоче більшість з нас? Рухатися вперед у правильному напрямку, але ми вважаємо за краще дії, які саботують наше майбутнє «Я» – така вже людська природа. Дослідження показують, що коли ми усвідомлюємо, ким хочемо стати в майбутньому, ми з більшою ймовірністю робимо те, що призведе до цього. Проживайте кожен день розумно. Уявлення про те, ким ви бачите себе в майбутньому, допоможуть вам робити правильні вибори і не допустять кризи в вашому житті і кар’єрі.

Правило № 4: Ви можете стати кращими і сильнішими, якщо не будете ігнорувати труднощі Люди запрограмовані робити те, що найлегше, часто нехтуючи тим, що краще. Природний імпульс мозку – завжди йти по легкому шляху, поки ви не почнете думати і діяти інакше. Наш мозок обманює нас, змушуючи вірити, ніби плід, який висить низько, найстигліший. Ми виявили, що це не тільки впливає на поведінку людей, а й змінює те, що, як нам здається, ми бачимо. Життя вимагає прийняття складних рішень. Щоб отримати багатий досвід, не вибирайте шлях найменшого опору. Ми всі здатні подолати навіть найбільші перешкоди. Марк Аврелій, римський оратор і філософ-стоїк, одного разу сказав: «Наші дії можуть супроводжуватися труднощами, але наші наміри і бажання не знають перешкод. Ми вміємо пристосовуватися. Розум адаптується і допомагає нам долати перешкоди за допомогою дій. Те, що стоїть на шляху, стає шляхом». Це глибока істина.

Кожна перешкода, з якою ви зустрічаєтеся, допомагає вам робити наступний крок. У вас є все, що потрібно, щоб долати життєві труднощі. Можливості відкриваються перед людьми, які виходять за межі своєї зони комфорту. Якщо ви прагнете до легкого життя, ви, ймовірно, не зможете розкрити свій потенціал. Ніколи не погоджуйтеся на короткі шляхи. Крапка.

Життя занадто коротке, щоб задовольнятися малим. Приймайте те, що вимагає серйозних зусиль і допомагає вам зростати. Одне тільки зусилля здатне зробити вас кращими – незалежно від результату. Навіть якщо ви зазнаєте невдачі, ви все одно залишитеся у виграші, тому що ви вимагаєте від себе більшого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...