• Головна
  • Все про matic: особливості, цілі, використання
Новини компаній
15:47, 20 липня 2023 р.

Все про matic: особливості, цілі, використання

Новини компаній
Все  про matic: особливості, цілі, використання , фото-1

Крипта polygon matic сьогодні на слуху у всіх. Що це, які її особливості, чи варта вона того, щоб інвестувати в неї, торгувати? Чи актуально купити криптовалюту? Розбираємось у нюансах.

Matic: створення, цілі

Ця крипта — внутрішній «замінник цінних паперів» (у цифровому форматі) Polygon-мережі на основі Ethereum-блокчейну. Тобто платформа Polygon має свою службову крипту MATIC, яка стала вперше публічною 4 роки тому. Цифрова монета забезпечує роботу платформи Polygon, яка у свою чергу служить для масштабування Ethereum, підвищення функціональності останньої.

Тестова мережа платформи запрацювала у жовтні 2017 року під назвою Matic Network. У проекта було чотири співзасновники. У лютому 2021 року платформа здійснила ребрендинг з Matic на Polygon, були поставлені більш амбітні цілі, водночас крипта MATIC зберегла свою оригінальну назву.

У чому мета Polygon? Платформа покликана забезпечити більш дешеве, оперативне проведення транзакцій в Ethereum за допомогою бічних ланцюгів другого рівня, тобто блокчейнів, що діють паралельно головному ефіріум-блокчейну (сайдчейнів). Легко зробити висновок, що Ethereum – основний ланцюг, а Polygon – бічний.

Для чого використовується MATIC

Matic Network – платформа для масштабування Ethereum. Matic не є окремим блокчейном — швидше, він надбудова над Ethereum, що дозволяє користувачам отримати доступ до функціоналу другої криптовалюти.

За допомогою токенів MATIC можна розраховуватися всередині Polygon-екосистеми, здійснювати операції, відправляти Ethereum-токены на адрес smart-контракта потім виводити їх назад у головний блокчейн- ефіріум. Транзакційні комісії можна сплачувати виключно MATIC. Призначений токен і для ухвалення управлінських рішень. В якості обмежених випадків задіяння MATIC називають також забезпечення безпеки Polygon-платформи.

Особливості MATIC

В Polygon можна працювати з широким спектром популярних криптовалютних програм, які колись були доступні тільки в основному блокчейні Ethereum. Так, на базі Polygon діють не менше семи тисяч децентралізованих додатків.

Мережа Polygon або polygon blockchain дешевше, ніж Ethereum, з більш швидкими транзакціями та меншою комісією. Це робить її більш привабливою для транзакцій великого обсягу.

Поточний обсяг Polygon у обігу – 9,3 мільярда євро. Поточну ринкову капіталізацію Polygon експерти називають високою. Становить вона 4,86 ​​мільярдів євро. Капіталізація такого рівня означає, що актив цінується ринком достатньо високо.

У рейтингу – трейдинг криптовалют – серед торгованих активів, наприклад, на WBT Token Polygon на 8-му місці. Тобто популярність токена на сьогодні ґрунтується на відносній ринковій капіталізації.

Де MATIC купують, як отримати

Як купити криптовалюту, представлену в цьому матеріалі?

Оскільки MATIC – це токен стандарту ERC20, випущений на Ethereum, він може виступати предметом купівлі-продажу на різних децентралізованих біржах. Наприклад, оптимальний варіант – біржа криптовалюти WBT Token – одна з найбільших європейських, а також – Sushiswap, Uniswap. Крім того, можна використовувати офіційний міст Polygon Bridge для обміну активами між Ethereum та Polygon. Щодо WBT Token, то криптовалютна біржа оновлює курс Polygon до євро у режимі реального часу. Важливо відстежувати динаміку ціни Polygon.

Купити токен MATIC можна на WBT Token через виставлення ордера на купівлю, активації кодів криптобиржи або задіяння платформи-P2P.

На механізмі узгодженості Proof-of-Work Polygon не працює, тому майнити MATIC не можна. І навпаки припустимо приєднання до мережі та налаштування валідаторного вузлу з метою збору винагород за транзакційну перевірку.

Заробляти додатково MATIC можна також завдяки WBT Token-програмі. Депозит крипти – ефективний, простий інструмент, якщо є бажання отримувати пасивний дохід в крипті.

Які перспективи для MATIC, її очевидні переваги, можливі мінусі

Проект Polygon – це перспективна екосистема з низькими комісійними витратами (користувач платить мінімальну комісію, становить яка до $0,01) та високою швидкістю транзакцій (в середньому час обробки Polygon-блоку – 2,1 секунди).

Блокчейн з відкритим вихідним кодом підтримує широкий спектр децентралізованих додатків. У майбутньому популярність проекту різко зросте серед користувачів мережі Ethereum, яким потрібна висока швидкість транзакцій за мінімальних витрат.

Крім того, токен Matic розглядається трейдерами як високоприбутковий інвестиційний інструмент. Хорошою альтернативою для цього активу є IMPT, вартість якої може збільшитись у рази найближчим часом.

Але є й свої мінуси. Це залежність від Ethereum та обмеженість службового активу – неможливість використання MATIC для повсякденних купівель (на відміну від інших цифрових валют). 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...