10:02, 6 жовтня 2019 р.
Історія та традиції до Дня вчителя
У жовтні святкують День вчителя не тільки в Україні, а і у всьому світі
День вчителя в Україні відзначається в першу неділю жовтня, і в 2019 році він випав на 6 жовтня. В Україні цей день називається – День працівників освіти, тому прийнято вітати не тільки шкільних педагогів, а також тих викладачів, які працюють в профтехучилищах, коледжах і вищих навчальних закладах.
Також, щорічно, 5 жовтня відзначається Всесвітній день учителів – саме в цей день в 1966 році пройшла конференція, скликана Юнеско та Міжнародною організацією праці, яка прийняла рекомендацію «Про положення вчителів» – перший документ, який визначав умови праці вчителів. Це свято, що входить в список ООН, відзначають більш ніж у 100 країнах світу.
У 1980 році День учителя почали відзначати в країнах СРСР, а в Україні він офіційно був затверджений указом Президента в 1994 році.
Так як в Україні День вчителя завжди випадає на вихідний день, то всі урочисті заходи переносяться на п’ятницю. Учні шкіл до Дня вчителя готують концерти і привітання – таким чином вони висловлюють свою вдячність за нелегку працю і турботу, яку дарують їм педагоги. У багатьох школах учні малюють стінгазети, роблять вироби своїми руками, а також обдаровують улюблених вчителів квітами і цукерками.
В останні роки одним з атрибутів свята став День самоврядування. Старшокласники вибирають директора, а також призначають тих, хто буде проводити уроки в молодших класах. А вчителям у цей день дають відпочити.
Робочий день скорочений і закінчується урочистим концертом на честь улюблених педагогів. Зазвичай в такі дні привітати вчителів приходять і ті, хто вже давно закінчив школу або навчальний заклад.
ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ВЧИТЕЛІВ ТА ШКОЛУ:
- Учитель - одна з найдавніших професій. Перші школи з'явилися в країнах Стародавнього Сходу (Китай, Індія, Вавилон, Ассирія) в IV-V тисячолітті до н. е.
- А ось в Стародавній Греції педагогами (від "водіння дітей") були раби, нездатні до фізичної праці, які водили дітей своїх панів до школи і забирали їх назад додому.
- Калькулятор у перекладі з латинської означає "лічильник, рахівник". Саме калькуляторами називали вчителів арифметики стародавні греки.
- Завдання вчителя - знайти розумний баланс між вихованням у дитині загальнолюдських якостей і подачею необхідних знань, умінь і навичок. Адже можна наділити людину знаннями, але погано її виховати, і тоді весь цей досвід буде застосований у згубних і злих цілях.
- У багатьох школах для кращого "розуміння матеріалу" застосовувалися тілесні покарання учнів. У деяких країнах биття дітей не було заборонено навіть у XX столітті. Наприклад, в Данії дітей пороли до 1967 року, в Німеччині - до 1983-го, в Великобританії - до 1987 року. А в деяких країнах така практика застосовується й досі.
- Термін "школа" походить від грецького слова "сколе", що означає ніяк не роботу а дозвілля.
- У понад 40 країнах світу навчальний рік розпочинається 1 січня, в 16 країнах - у березні. А ось переважна більшість країн, понад 120, починають вчитися 1 вересня.
- У Чехії найвищою шкільної оцінкою вважається "1", а найнижчою - "5". У Франції взагалі 20 бальна система оцінок. А в США для оцінювання учнів використовуються літери.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:29
7 грудня
13:22
7 грудня
ТОП новини
live comments feed...