15:36, 1 листопада 2019 р.
Як бачать коти?
З упевненістю можна сказати лише одне – коти бачать світ не так, як ми. Це видно навіть по будові ока кішки. Кожен звертав увагу на вертикальну котячу зіницю, яка то звужується до майже невидимих розмірів, то розширюється, заповнюючи собою все око. Таким поглядом кішки і зачаровують своїх господарів.
Як коти бачать у темряві?
Доведено, що така форма зіниці дана кішці не просто так. Таким чином, природа подбала, щоб зір кішки не страждав від яскравого сонячного світла. Для цих тварин це особливо важливо, адже вони нічні хижаки. А тепер трохи заглибимося в науку. Не всім відомо, що око кожної живої істоти складається з особливих клітин, які називаються фоторецепторами. А вони в свою чергу складаються з паличок і колбочок. Ось така математика.
У людини в очах більше саме колб. Про це гріх не знати. Саме завдяки цим колбочкам ми так добре розрізняємо кольори.
Але ось кішкам пощастило менше. В їх очі потрапило більше паличок, тому вони бачать все не так барвисто як ми з вами. Але зате вони виграли в іншому – в нічному баченні. Всі чули про те, що кішка бачить в повній темряві. Це майже правда. Зір кішки пристосований до сутінків, коли з нірок починають виповзати різні мишки та інші гризуни. Але навіть у повній темряві котячий зір набагато перевершує наш.
Ще один цікавий факт – це те, що очі кішки в темряві світяться. Це не магія. Даний феномен з легкістю пояснюють вчені. Не будемо вдаватися в подробиці, а скажемо тільки те, що десь поруч з фоторецепторами у кішок знаходиться так званий тапетум, а завдання у нього одне – вловлювати світло і спрямовувати його на сітківку. Саме це світло ми і бачимо в котячих очах у темряві. Але це впливає і на те, як бачать кішки, адже чим більше світла потрапляє на сітківку, тим більше деталей може вловити око.
Чи розрізняють коти кольори?
Коти розрізняють досить багато кольорів для того, щоб їх життя було цілком яскравим і барвистим. В основному світ у кішок розфарбований в відтінки блакитного, сірого і зеленого. Трохи гірше, але все ж бачать кішки фіолетовий і жовтий. Інші кольори для цих тварин недоступні.
Різкість котячого зору
Природа завжди діє раціонально і нічого зайвого не передбачає. Кішка – природжений мисливець, а тому котячий зір відповідає саме цій вимозі. Виявляється, щоб добре полювати, не обов’язково бачити чітко. Досить просто бачити предмет. Кішка навіть в темряві вловлює кожен рух, вона відразу помічає як рухається предмет, але його деталей вона не бачить. А це і не потрібно. Ще одна особливість того, як бачать кішки, яка реалізує їх мисливські навички, – це кут огляду. Кішка здатна бачити на 270 градусів. Ця здатність допомагає тварині визначати точну відстань до об’єкта. З усього вищевикладеного випливає, що кішки бачать світ не таким, до якого звикли ми, але це їм анітрохи не заважає.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:00
9 вересня
live comments feed...