Постановка цілей. Здійснюємо мрії

Мріяти потрібно та корисно, але не варто забувати, що мрії збуваються тільки в тому випадку, якщо для їх досягнення ми ставимо собі конкретні цілі для отримання бажаного результату. Інакше мрії, так і залишаться всього лише гарною картинкою у ваших думках.

Між мрією і ціллю є певні відмінні риси. Цілі, як правило, мають більш сформульоване трактування і записуються на папері, тоді як мрії ми тримаємо в голові у вигляді якихось абстрактних образів.Відповідальність за досягнення поставлених цілей несе конкретна людина, яка відповідає за виконання і досягнення поставленого завдання, в той час як у мріях представляється все так, начебто все відбувається само собою, і ви вже все маєте.Наступна відмінність полягає в тому, що будь-яка поставлена ціль вимагає витрат тих чи інших ресурсів виконавцем (часу, зусиль), це свого роду ваша інвестиція у досягнення. При чому, інвестиція в кінцевому результаті повинна себе окупити у співвідношенні вкладеного ресурсу до отриманих вигод.Дуже часто можна зустріти людей, які на питання про те яка ж у них мета, відповідають однозначно «Хочу багато грошей» або «Хочу заробляти мільйон». Знаєте в чому найбільша помилка? Та ви напевно вже здогадалися, це зовсім не ціль, це мрія насправді. Запитайте себе, а навіщо мені гроші?Уявіть собі ситуацію, що у вас дуже велика кількість грошей, які ви не можете насправді нікуди витратити, лежать вони у вас в банку мертвим вантажем. Ну і напрошується питання, а навіщо?

Насправді гроші це ресурс, який ми витрачаємо на те, що нам потрібно. Запитуйте себе постійно: Навіщо? Тоді ви будете знати конкретну причину, навіщо і для чого вам необхідна та чи інша сума, і відповідно предмет вашого бажання автоматично стане Ціллю.

Основні принципи правильної постановки цілі:

Тепер саме час зі своїх мрій і бажань виділити вже більш конкретні цілі, яких ми хочемо досягти і при визначенні цілі рекомендуємо керуватися декількома принципами.

Завжди записуйте поставлені цілі на папері. Коли поставлена мета записується на папері, висока ймовірність того, що ви зможете досягти її. Ви зрозумієте, яким чином ви будете здійснювати задумане. І що важливо, ви зможете більш конкретно визначитися з тим, що вам насправді необхідно. При записуванні цілей на папері, ви завжди зможете їх скорегувати при повторному перегляді. Ніколи не бійтеся змінювати свої цілі, тому що ви господар своїх цілей і при закінченні часу, вони можуть змінюватися і коригуватися залежно від ситуації.

Ставте собі великі цілі, поєднуючи їх з маленькими. Насправді це робиться дуже просто. Наприклад, ви поставили ціль купити собі автомобіль в кінці року, в результаті для його покупки вам буде необхідно відкладати протягом року, кожен місяць або тиждень, певну суму грошей. Таким чином, ви виділяєте для себе кілька підпунктів, виконання яких в кінцевому результаті приведе вас до задуманого. Чим більше таких пунктиків, тим яснішою ставатиме загальна картина дій, які ви будете виконувати, і тим більше підвищується ймовірність того, що кінцева мета буде досягнута.

Формулюйте свої цілі позитивно. Позитивні думки набагато сильніші негативних. Людина завжди притягає у своє життя ті обставини, які відповідають її свідомості. Якщо у ваших думках будуть присутні тільки позитивні думки, до вас завжди буде притягатися позитив. І навпаки якщо ви будете мислити негативно, «Сьогодні просто жахливий день, не хочу йти на роботу», то так день і складеться, плюс ви підете з титанічним нехотінням на свою роботу. Завжди ставте завдання, яке викликає у вас тільки позитивні відчуття.

Формулюйте свої цілі завжди без частки «не», оскільки підсвідомість не сприймає цю частинку. Наприклад, якщо ви поставите перед собою мету «Я не хочу бути слабким», підсвідомість сприйме дану установку ствердно, а саме «Я хочу бути слабким», але вам це явно не потрібно, тому так робити не слід.

Дотримуйтеся деяких критеріїв при постановці кожної цілі:

1. Конкретність. Завжди ставте собі запитання про те, що ви хочете отримати від даної цілі, який конкретний результат.

2. Вимірювання. Завжди встановлюйте собі якийсь вимірювач, який надалі дасть вам зрозуміти чи досягнута поставлена ціль. Вимірювальний критерій може бути різний: час, вартість (кількість грошей для покупки чогось), кількість продажів, час тощо.

3. Досягнення. Зіставляйте свої особисті та професійні якості з поставленою метою, це необхідно робити для того щоб ви чітко могли розрахувати свої можливості при досягненні цілі зберігши при цьому тонкий баланс між витратою своїх зусиль і досягненням результату. Повинна бути поставлена якась гранична планка відповідно до ваших поточних можливостей та досвіду, вона ні в якому разі не повинна бути занижена.

4. Значущість. Завжди розмірковуйте, навіщо вам необхідно виконувати ту чи іншу задачу, чи важлива вона для досягнення більш глобальної мети. Так само за допомогою значущості можна визначити порядок виконання кожного пункту вашої матриці цілей.

5. Час. Встановлюйте терміни, при яких ваша мета повинна бути виконана, причому бажано встановлювати максимально точні значення, встановлюючи певний проміжок часу, наприклад з 1 грудня по 5 березня.Всі ці критерії дозволять більш детально до дрібниць описати поставлене завдання, що підвищує ймовірність втілення в життя цілі, саме такою, якою ви її бачите. А загальні та розмиті цілі можуть збутися як завгодно.

Пишіть цілі тільки відносно себе і тільки в поточному часі. Не можна, щось робити вчора або завтра, а можна робити тільки зараз. Навіть коли ми складаємо план своїх бажань, ми це робимо зараз, тим самим формуючи своє майбутнє. Коли ми говоримо «Я досягну» підсвідомо ми розуміємо, що це буде не зараз, в результаті чого, цього може так і не настати, тому говоріть «Я досягаю» тим самим стверджуючи, що ви вже працюєте над досягненням мети.

Постановка цілі щодо іншої людини, «Я хочу щоб він / вона ...» не зовсім правильна, оскільки ми не можемо втручатися у долю іншої людини, але можна цілком поєднувати «Я стаю набагато щасливішим від того що він / вона ...».

Ставте ціль по максимуму. Не обмежуйте себе, ставте максимально можливу ціль. Не піддавайтеся сумнівам, якщо у вас відразу виникне запитання «а чи зможу я?», Зможете, обов'язково зможете! Повірте в те, що у вас все вийде, і ви все зможете, оскільки сумніви можуть підірвати втілення мети в життя.

Але і перегинати палицю не варто. У крайньому разі, ставте собі якийсь діапазон, наприклад якщо це стосується грошей, то це звучатиме так «заробляти від 350 до 500 доларів на тиждень».

Шукайте натхнення, йдіть до своєї мети та хваліть себе за результати. Спілкуйтеся з людьми, які вже досягли конкретних результатів, надихайтесь їх досягненнями, повірте в те, що зможете і ви. Читайте літературу, яка надихає вас на подвиги.

Якщо досягнули мети? Відмінно, похваліть себе, проведіть короткий екскурс в історію досягнення результату, можете навіть описати її. Відсвяткуйте, сходіть в ресторан або кафе, влаштуйте святкову вечерю вдома.Запам'ятайте, досягають своїх цілей вольові та вперті люди, йдіть до мети, не дивлячись ні на що і у вас обов'язково все вийде! Киньте собі виклик!

http://tut-cikavo.com/

мотивування психологія націленість на результат
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Наслідки розгорнутої фахівцями юстиції роботи, спрямованої на погашення заборгованості по заробітній платі, істотно відчуваються впродовж 2020 року. Так, цьогоріч державні виконавці на користь мешканців Полтавщини, Сумщини та Чернігівщини вже стягнули близько 30 мільйонів гривень боргів по зарплаті. «Виявлення майна боржника, проведення опису, його оцінка та передача на реалізацію – це невичерпні етапи процедури примусового виконання рішень суду щодо стягн...
Культура
При Лубенській станції юних техніків і натуралістів кілька років успішно діяла дитяча студія образотворчого мистецтва під керівництвом Лілії Михайлівни Мельниченко. Тут діти навчалися не тільки писати картини, а й по справжньому дружити, бути однією талановитою родиною художників. Варто тільки переглянути фото їхніх робіт, щоб зрозуміти, наскільки діти талановиті та мають неабиякий хист до малювання. Роботи юних художників, які виставлялися на виставках, і...
Різне
В Україні 22 вересня відзначається День партизанської слави. У цей день згадуємо тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи власного життя у лихоліття 1941-1945 років. Сьогодні у нашій країні знову точиться війна і на Донбаській та Луганській землях теж є ті, хто у підпіллі чинить спротив російським загарбникам. До повного визволення України ми не знатимемо їх імен. А сьогодні згадаємо тих, хто був у складі підп...
Суспільство
Плануєте одружитися з коханою людиною, але не знаєте, які документи необхідні для подачі заяви про шлюб? – Тоді розповідаємо. Для того, аби подати до відділу ДРАЦС заяву про реєстрацію шлюбу, необхідні наступні документи: ●паспорт або паспортний документ; ●для тих, хто раніше був у шлюбі – документ, що підтверджує його припинення. Документи, видані компетентним органом іноземної держави, повинні бути відповідним чином легалізовані, якщо інше не передбачено...
Новини компаній
Вже зовсім скоро, 4 жовтня, всі педагоги країни святкуватимуть своє професійне свято - День Вчителя. Важливо вибрати корисний подарунок, який буде приносити користь і робити життя хоча б трохи комфортніше та яскравіше. Одні з кращих і оригінальних варіантів на сьогоднішній день - розумний парасольку і дерев'яні годинник. Вони корисні, зручні і функціональні. Цими подарунками вчитель буде користуватися досить часто, згадуючи турботливого учня і будучи йому...
Пригоди
20 вересня 2020 року з водойми у с. Новаки Лубенського району місцеві мешканці дістали тіло жінки, особа якої встановлюється. Тіло направлено до Лубенського відділення обласного БСМЕ для встановлення причини смерті.
Спорт
Молодь є важливою складовою сучасного українського суспільства, носієм інтелектуального потенціалу, визначальним фактором соціально-економічного прогресу. Від здатності молоді бути активною творчою силою значною мірою залежить процес державотворення. Соціальне становище молоді, як однієї з найбільш уразливих категорій населення, що характеризується наявністю амбіцій, завищених очікувань, пошуком власного шляху і прагненням до самореалізації, є показником у...
Культура
Лубенці цими вихідними відзначали День міста, нам виповнилося аж 1032 роки! І хоча коронавірус не дозволив розгулятися на повну, бо частину запланованих масових заходів було скасовано, та забавок вистачало. Лубенці вшановували пам'ять полеглих героїв, відкривали мистецькі виставки, танцювали та співали, розважали дітей і провели справжні богатирські ігри! Тож, кожен зміг обрати собі цікаву локацію, або ж просто прогулятися парком та поспілкуватися з друзям...
Суспільство
Повідомлення із засідання комісії ТЕБ та НС, яке відбулося 17 вересня у міськвиконкомі: «За словами медиків, присутніх на засіданні комісії, ситуація із захворюванням на COVID-19 носить загрозливий характер. Кількість тих, хто має вже підтверджений діагноз та тих, хто має підозру на захворювання невпинно ростє. Вже зараз, станом на 17 вересня, в інфекційному відділенні перебуває 31 особа, ще 19 лікуються амбулаторно. Є хворі з досить складним перебігом хво...