14:18, 8 вересня 2020 р.
Лубенська епопея з міським ринком
Дуже прикро, що останнім часом наше тисячолітнє історичне місто все більше асоціюється із безладом, розрухою, занепадом, забур"яненням і купою інших невирішених питань.
Вже багато років міська влада разом із депутатським корпусом не в змозі раз і назавжди конструктивно вирішити питання вуличної торгівлі. Прямо із землі, на пішохідній частині по Володимирському проспекту, люди пропонують лубенцям продукцію, вирощену на власних городах. Для пенсіонерів це просто спасіння, заробити копійчину до своєї мізерної пенсії, щоб вистачило хоч на хліб. Покупцям також зручно, - йдучи на прямо роботу чи з роботи, швиденько, нікуди не заходячи, придбати свіжу зелень, овочі та фрукти. Зараз саме сезон, різної городини дуже багато, а тому, не зважаючи на заборону та карантин, вулична торгівля процвітає. Зручно всім, всі задоволені.
Але, як зазначив у своєму нещодавньому зверненні міський голова Олександр Грицаєнко, у зв’язку із значним збільшенням хворих на коронавірус, до всіх торговців поза межами ринків буде прийнято жорсткі міри.
Тож сьогодні, 8 вересня, жваву торгівлю було порушено - патруль із представників Національної та муніципальної поліції почали забороняти продавцям продавати свою продукцію і попросили перейти торгувати на міський ринок.
Люди не погодилися на таку пропозицію і залишилися на своїх місцях. Аргументуючи відмову тим, що міський комунальний ринок, не достатньо облаштований. На ньому відсутні криті павільйони та елементарні зручності, навіть рук ніде помити. Площа ринку не заасфальтована і від найменшого вітру підіймається курява, а від спільного туалету розноситься такий сморід, що важко втриматися. І ще один вагомий аспект – ринок працює лише до чотирнадцятої години дня, а бабусі сидять під каштанами цілий день, до вечора, бо і у вечірні години теж є покупці. Минулого року з усіх, хто торгував під каштанами, із землі, навіть збирали «містове», куди йшли ці кошти, - невідомо, говорять продавці.
Як стало відомо, за останніми результатами аудиторських перевірок комунальних підприємств Лубен, втрати місцевого бюджету внаслідок не ефективних управлінських рішень складають 1 958, 9 мільйона гривень. Під час перевірок фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств міста було виявлено чимало фінансових порушень у частині ведення бухгалтерського обліку, які не відповідають вимогам закону. Найгірша ситуація в сфері фінансових порушень, серед інших, спостерігається також і на КП «Міський Ринок». Ось такі справи. Найпростіше - просто взяти і заборонити, нагло загнати людей у невигідні для них умови, ніж виконати свої, владні обіцянки. А чому ж не вистачає сили волі, щоб раз і назавжди вирішити це питання? Дослухатися до людей, зробити зручності для всіх, раціонально використовуючи бюджетні кошти, і нарешті припинити безглуздо ходити по замкнутому колу проблеми!
Сьогоднішні заборони нічим конструктивним не вирішилися, люди дружно відстояли своє право торгувати там, де їм зручно, доки їм не створять гідні умови.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
З нагоди сторіччя української «Просвіти» в Аргентині провели фестиваль
та уряду міста Буенос-Айрес за співпрацю, надану в проведенні заходу та членам громади за
10:41
Вчора
live comments feed...