Історія лубенського басейну

Люди в більшості дуже люблять купатися у водоймах, а особливо дітки. Але для безпеки поводження на воді варто навчитися добре плавати. І це не єдиний корисний фактор, чому потрібно більше часу приділяти саме цьому заняттю. Наше місто має чудовий басейн,який розташований в міській поліклініці. Він має свою історію заснування, закриття і відродження.

Сиченко Олександр Володимирович (зав.поліклініки, заступник головного лікаря, лікар – невролог вищої категорії) розповів дуже цікаву історію басейну:
«Це проєктний басейн, як ви бачите
, він вписується в будівлю, і коли зводили поліклініку я був не просто присутній, а жив фактично ці два роки тут, поки вона будувалася, і звичайно мрія була така, що басейн повинен працювати.
Хоча ті хто будували, скептично відносились, бо то були далекі 1986- 1987 роки.
Таких басейнів більше не було поблизу, тільки в Полтаві і Кременчуці. Але все одно не в такому форматі
, як цей. Він дещо менший і лікувальний. Головне - навіть не сам басейн, а те, що під ним: і очищення і фільтрація, і освітлення, і багато чого, що було передбачено.
Вселили нас вже в поліклініку в листопаді 1987 р. Гарно було, бо до цього вона знаходилась на території теперішнього міського суду, але за тих часів ще його не було, бо знаходилася там стоматологічна клініка. А басейн все не працював; рік, два, бо недороблено щось, то не вистачає коштів. Спонсорів намагались долучати, і я вивчав технології та все
, що потрібно, щоб цей басейн запустити. Нарешті, під кінець 1990 року, вдалося запустити роботу, але виник ряд наступних питань – технічний персонал, тренери. І головний лікар пішов назустріч – посприяв в організації. Взяли на роботу спеціаліста, котрий мав фізкультурну освіту. В той час ще вартість води й електроенергії були не великі. І всі дев’яності роки басейн працював. Там навчились плавати мої дітита учні 4 школи. Діти із 1, 2, 3, 6, 10 шкіл також відвідували, — самостійно чи з батьками, але також систематично.
До 2002 року постійно приходили та вчилися плавати й оздоровлювалися, і це було так радісно і приємно чути, як шумлять дітки.
Але у 2002 році тепломережа відключила постачання гарячої води. Не могла вже поліклініка оплачувати за власні кошти, бо подорожчання було сильно відчутне. А оскільки не стало гарячої води, то логічно що в нас не стало і басейну. Подавали гарячу воду тільки на опалювальний сезон, і тільки в систему опалення. Крім цього були лікувальні душі, підводні масажі, грязьові ванни, навіть під поліклінікою існують спеціальні бункери, щоб приймати торф’яники в сухому вигляді та колотити з них лікувальні грязі. Це все було проектно задумано, все працювало, але без гарячої води стало моментально не робочим.
У 2006 році перевели стоматологічну клініку на перший поверх, бо він був майже був порожній, а замість неї оселився суд.
Басейн не працював. Багато думали, що розмістити замість нього.
У 2012 році питання знов зійшло з мертвої точки. Я багато агітував, відстоював цю думку, пропонував хоча б окремою структурою зробити.
Розмір басейну 7,5 на 12,5
м. Глибина його від 0,6 до 1,2 м полого поглиблюється. Призначений він для дітей до 14 років і хворих, котрі потребують гідротерапії у воді. Але найбільше відвідували діти.
Найголовнішим завданням було залучити кошти на запуск проєкту, і вони знайшлися за пів року. Басейн вдалося переробити до сьогоднішнього стану. За ці часи багато що змінилось: і технології, і механізми – нагрівання індивідуальне, щоб не залежати від централізованого корпусу.
Одночасно робилася котельня. Правда, вона не наша – не належить поліклініці. В цей час міський голова вирішив робити індивідуальні котельні по місту. І ми домовилися з цією котельнею поряд, щоб вони зробили окремий для басейну засіб обігріву. Щоб він працював
тільки для басейну.
Для діток має бути температура 27 - 28 градусів.
Таким чином робилася паралельно котельня, робився басейн, встановлювалися всі необхідні механізми, щоб він запрацював.
У 2012 році цей басейн було відкрито для відвідування дітей, в першу чергу, з особливими потребами. Для них ми виділили день – четвер, коли вони з батьками та інструктором могли провести заняття.
Також десь два — три роки тому вирішили на даху нашої поліклініки додатково встановити сонячні батареї для нагрівання води в басейні.
Поверхами циркулює для лікарів гаряча вода завдяки цьому. Це дійсно дешевше для міського бюджету, щоб утримувати рентабельність.
Зараз іде реформа в медицині, і це відгукнулося стосовно належності басейну. Нас орієнтують на наступний рік по системі 60 на 40. Тобто 60 відсотків виділяє держава, а 40
- заробіть самі. І це є питання… Оскільки треба рахувати кожну копійку, а басейн стає не рентабельним.
Звісно він функціонує безкоштовно, проте коли батьки надають допомогу,
роблять благодійні внески - все це йде на закупівлю необхідних засобів для підтримання стерильності, чистоти та функціювання роботи.
І зараз це питання дискутують — чи його профінансує міська влада, і він залишиться при лікарні (просто місто додатково надасть кошти), чи передадуть у центр реабілітації.
Хай там як, я б хотів
, щоб басейн працював. Щоб дітки приходили, навчалися плавати.
Навіть якщо це буде тільки для дітей з особливими потребами. Бо за статистикою в кожної другої дитини викривлення хребта, не зважаючи навіть на покращені умови в школах. І для таких діток єдиний метод лікування – це фізкультура, а одним із важливих її елементів є плавання. А для хворих із ДЦП басейн
- це порятунок і необхідність. Кожна дитина цінна настільки, що навіть заради однієї чи декількох юних відвідувачів треба утримувати басейн.
Басейн на сьогодні є безпечним, є інструктори.
Десь з 15 жовтня 2019 року плануємо починати його роботу для наших маленьких лубенців»
.

басейн плавання
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Громадяни, які мають бажання отримати житлову субсидію, повинні пам’ятати, що пільга не призначається боржникам по аліментах. Дані вимоги передбачені Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 14.08.2019 року № 807. Згідно з нормами Постанови, житлова субсидія не призначається, якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є ос...
Кримінал
Як повідомили у Головному управлінні ДПС у Полтавській області, днями знов було зафіксовано випадки телефонних дзвінків від невідомих осіб з номера телефону 0956308859, які від імені начальника Лубенської ДПІ Олександра Коломійця вимагали у суб’єктів господарювання Семенівського району надання грошової допомоги, з погрозами у разі відмови. Вкотре нагадуємо, що службові особи ДПС у Полтавській області жодних вказівок збирати гроші від свого чи від імені дов...
Здоров'я
29 вересня під головуванням виконувача обов’язки голови райдержадміністрації Сергія Сіряченка відбулося позачергове засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, - розповідають в Лубенській РДА. З питання порядку денного щодо ситуації, що склалася в Лубенському районі з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, інформували завідувач Лубенського міжрайонного відокр...
Суспільство
Для виконання ремонтних робіт залізничний переїзд 169 км перегону б/п 167 км - б/п 172 км, з черговим працівником (Сторонське), буде закритий з 08 год 00 хв. 05 жовтня до 20 год 00 хв. 07 жовтня 2020 року. Про це повідомляють в Лубенській міській раді. Об’їзд автотранспорту буде здійснюється через залізничний переїзд, з черговим працівником, 175 км ст. Лубни (НКО).
Реклама
Позафракційний, безпартійний, депутат Полтавської обласної ради VII скликання. Народився 11.06.1975 року. Громадянин України. Освіта вища. Спеціальності: управління підприємством, публічне управління та адміністрування. Успішний підприємець. Створив високотехнологічні підприємства – ТМ «Наша Пекарня» і ТОВ «Наш Млин», забезпечивши роботою понад 100 працівників. Меценат та благодійник. Голова опікунської ради дитячого соціально-реабілітаційного центру «Наді...
Різне
Критична маса у ядерній фізиці - мінімальна кількість речовини, що ділиться, яка потрібна для початку самопідтримуваної ланцюгової реакції поділу. Тобто, переводячи на загальнодоступну мову, щоб добряче бабахнуло, потрібно довести до критичної маси. А сам термін «критична маса» можна розуміти по-нашому - двояко. Ось вам перший приклад: я так розумію, що у суспільстві вже виникла певна мінімальна, на жаль, критична маса людей, які розумно оцінюють стан спра...
Культура
Шанувати пам’ять Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії заведено 30 вересня. Легенда говорить, що маленьких доньок християнки Софії стратили за віру. Свята Софія довго оплакувала своїх доньок після їхньої смерті. Ось чому зазвичай цього дня завжди прохолодна погода та йде дощ, ніби плаче Софія. Тож нехай у кожного з нас буде нетлінна віра у добро, чиста надія на краще та життєдайна любов, яка завжди перемагає.
Культура
Ця зустріч відбулася два роки тому. З тих пір помінялося дуже багато. У Мгарі, як і в багатьох інших селах, що ввійшли до Засульської ОТГ оптимізували ФАПи, школи, дитсадки і бібліотеки. Бібліотечний фонд Мгарської бібліотеки передали до Вільшанки і тепер залишається тільки згадати, як же було всього два роки тому: -«Бібліотека - моя душа», говорить Наталія Григорівна Шабля, яка більше тридцяти років працювала бібліотекарем у Мгарській сільській бібліотеці...
Різне
Як повідомляє волонтер Лубенської благодійної організації "БФ" МЕЛЕК" Інна Пісня, окрім маскувальних сіток, виготовлених власноруч, та найнеобхіднішого для наших воїнів, цього разу їм доставлять ще й солодкі кавуни. Продукцію з баштану Олексія Коваленка на фронт доставляє волонтер Кость Перекопний.